استاندار آذربایجان غربی:

محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان‌غربی تشدید می‌شود

محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان‌غربی تشدید می‌شود
استاندار آذربایجان غربی گفت: رعایت نکردن دستور العمل های بهداشتی در مراکز پرتجمع و افزایش مسافرتها به استان مهمترین عوامل افزایش بیماران مبتلا به کرونا در استان بشمار می رود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان گفت: رعایت نکردن دستور العمل های بهداشتی در مراکز پرتجمع و افزایش مسافرتها به استان مهمترین عوامل افزایش بیماران مبتلا به کرونا در استان بشمار می رود.

محمدمهدی شهریاری امروز در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور و ستاد ملی مقابله با کرونا با ارائه گزارشی از روند بیماری کرونا در استان گفت: در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت استان شرایط عادی داشت ولی بعد از بازگشایی و رفع محدودیت ها و نیز رفت و آمد های زیادی که به استان صورت گرفته شاهد افزایش بیماران مبتلا به کرونا هستیم.

وی مهمترین علل افزایش بیماری کرونا در استان را رعایت نکردن دستور العمل های بهداشتی در مراکز تجمعی از جمله بازارها، ادارات و بانک ها،بی تفاوتی نسبی مردم به بحث بیماری و ورود گسترده مسافران به جهت شرایط مساعد آب و هوایی و نیز خرید از بازارچه های مرزی عنوان کرد و افزود: رشد ترانزیت و حمل و نقل کالا از مبادی مرزی و افزایش نمونه گیری که در بعضی از روزها تا ۱۵۰۰ نمونه گیری انجام گرفته از دیگر عوامل افزایش بیماری کرونا در استان است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۴ جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در استان برگزار شده است تصریح کرد: به منظور کنترل بیماری کرونا علاوه بر تشدید هماهنگی ها، برخی محدودیت ها نیز اعمال شد به نحوی که در آخرین جلسه استانی محدودیت هایی را در پارک ها، اماکن تجمعی و بازارهای سرپوشیده از جمله الزام استفاده از ماسک را اجرا کردیم.

شهریاری با تاکید بر اینکه محدودیت ها با تداوم روند فعلی تشدید می شود گفت: تا ۲۹ خرداد ۳۴ هزار و ۷۵۱ مورد نمونه گیری انجام شده که ۱۰ هزار ۷۹۵ مورد مبتلای مثبت داشتیم. 

استاندار آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر بستری های کرونا در استان ۶۵۴ مورد است که ۱۷۱ نفر مثبت قطعی است . ۱۱۹ نفر در آی سی یو بستری هستند که ۴۵ نفر شرایط مساعدی ندارند.

شهریاری ادامه داد: متاسفانه تعداد فوتی های استان در دو هفته گذشته برابر با دو ماه گذشته بوده و آمار فوتی ها به ۳۳۹ رسیده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار تخت بستری و ۱۰۰ تخت آی سی یو خالی در استان آماده است گفت: با توجه به هزار تخت بیمارستانی که سال گذشته و امسال افتتاح شده مشکلی از بابت بستری نمودن بیماران کرونایی در استان نداریم.