خیّر ارومیه‌ای 4 مدرسه جدید می‌سازد

خیّر ارومیه‌ای 4 مدرسه جدید می‌سازد
سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی گفت: یک خیّر نیک‌اندیش در ارومیه با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با این اداره‌کل، چهار مدرسه جدید در مناطق روستایی و محروم می‌سازد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مناف زاده افزود: این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح مشارکت همگانی "آجر به آجر" منعقد شد و طی آن ۲ مدسه در بخش سیلوانا، یک مدرسه ۶ کلاسه در منطقه صومای برادوست و یک مدرسه هشت کلاسه در منطقه نازلو ساخته و در مدت زمان ۲ سال ساخته خواهد شد.

وی بیان کرد: در ابتدا قرار بود ۱۸ کلاس درس در این مناطق احداث شود که به علت فراهم بودن بستر و زمین مناسب به ۲۱ کلاس افزایش پیدا کرد.

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی اضافه کرد: امسال در مجموع ۴۲۷ پروژه مدرسه سازی در استان با ۲ هزار و ۴۲۴ کلاس درس در حال احداث است.

مناف زاده ادامه داد: از کل مجموع پروژه های در حال احداث ۱۲۰ پروژه با ۴۸۰ کلاس درس به صورت مشارکتی با خیران مدرسه ساز احداث می‌شود و پروژه های خیّری به طور میانگین از پیشرفت ۵۰ درصدی برخوردار است.

وی بیان کرد: میران مشارکت خیّران در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ حدود ۷۸ میلیارد تومان بود و کل اعتبارات استانی حوزه مدرسه سازی ۱۵۰ میلیارد تومان و ملی نیز به همین میزان بوده که ۱۰۰ درصد اعتبارات ملی و بخشی از اعتبارات استانی نیز به همت و حمایت استاندار آذربایجان‌غربی تخصیص پیدا کرده ‌است.

وی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر در استان گفت: این طرح با هدف گسترش فرهنگ مشارکت مردمی و بسترسازی برای جلب کمک آحاد مردم در مدرسه‌سازی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

 

منبع: ایرنا