آغاز مرحله سوم تور دوچرخه‌سواری آذربایجان از ارومیه

آغاز مرحله سوم تور دوچرخه‌سواری آذربایجان از ارومیه
مرحله سوم سی‌ و چهارمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران - آذربایجان صبح جمعه از مقابل استانداری آذربایجان‌غربی در شهر ارومیه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، در سومین مرحله از سی و چهارمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان ۷۲ رکابزن مسیر ۱۶۳ کیلومتری شهر ارومیه به تبریز را رکاب زده و در محل کوه «عون‌بن‌علی» تبریز به خط پایان می‌رسند.

روز گذشته در مرحله دوم این مسابقات ۷۷ رکابزن در قالب ۱۰ تیم خارجی و چهار تیم داخلی مسیر ۱۸۰ کیلومتری منطقه آزاد ارس به خوی را طی کرده و در بوستان ملت خوی به خط پایان رسیدند که در پایان «یوسیف ریجیوجی» از تیم «تران‌گانو» مالزی با چهار ساعت و ۲۵ دقیقه و هفت ثانیه به مقام نخست رسید، «گیلینت هندریکس» از تیم «پروتاچ» آفریقای جنوبی بر سکوی دوم ایستاد و «محمد گنج‌خوانلو» از تیم سپاهان اصفهان بر جایگاه سوم جای گرفت.

سی و چهارمین تور بین‌المللی دوچرخه‌ سواری ایران- آذربایجان با حضور ۱۴ تیم از ۱۱ کشور در جاده‌های سه استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل در حال برگزاری است.

۱۴ تیم از ۱۱ کشور در این تورنمنت بین‌المللی حضور دارند، کشور ایران چهار تیم، مالزی ۲ تیم و کشورهای روسیه، قزاقستان، بحرین، آفریقای جنوبی، هنگ کنگ، چین، بلاروس، ترکیه و بلژیک هر کدام یک تیم به این دوره از مسابقات اعزام کرده‌اند.

اولین مرحله این تور از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه دهم مهرماه جاری از  بوستان «ائل‌گولی» تبریز آغاز شد و دوچرخه ‌سواران مسیر ۱۴۸ کیلومتری تبریز- منطقه آزاد ارس را طی کرده و در مقابل هتل ایمپریال جلفا، واقع در جاده کلسیا به خط پایان رسیدند.

رکابزنان در مرحله دوم، مسیر ۱۸۰ کیلومتری منطقه آزاد ارس به خوی را طی کردند و در بوستان ملت این شهرستان به خط پایان رسیدند، در مرحله سوم، مسیر ۱۶۳ کیلومتری شهر ارومیه به تبریز را رکاب خواهند زد.

همچنین دوچرخه سواران در مرحله چهارم مسیر ۱۹۸ کیلومتری تبریز به سرعین را استارت زده و در محل مقابل مجتمع آبدرمانی ایرانیان به پایان ‌می‌رسانند و سپس در مرحله پنجم و آخر این تورنمنت، مسیر ۱۸۸ کیلومتری سرعین- تبریز را بازگشته و در مقابل لاله‌ پارک تبریز به خط پایان می‌رسند.

امسال ورزشکاران ۸۷۷ کیلومتر در مجموع رکاب می‌زنند و در پایان هر مرحله همراه با اهدای جوایز نفرات برتر اول تا سوم، جوایزی نیز شامل پیراهن طلایی برای نفر اولی که با کمترین زمان به خط پایان می رسد، پیراهن سفید برای جوان‌ترین رکابزنی که به خط پایان رسیده و زیر ۲۵ سال است، پیراهن سبز برای برنده امتیازی و پیراهن قرمز با نقاط سفید برای نفر اولی که زودتر از همه مسیر سخت کوهستان را به پایان رسانده باشد، اهدا می‌شود.

 

منبع: ایرنا