معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

تفاوت اقوام در آذربایجان غربی سبب پیشرفت است

تفاوت اقوام در آذربایجان غربی سبب پیشرفت است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: مردم استان در طول ۴ دهه اخیر نشان داده‌اند که هیچ اختلافی در بین اقوام و فرهنگ‌ها وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت اقوام و فرهنگ‌های مختلف در استان، گفت: مردم استان در طول ۴ دهه اخیر نشان داده‌اند که نه تنها هیچ اختلافی در بین اقوام و فرهنگ‌ها وجود ندارد بلکه همین موضوع سبب پیشرفت است.

صبح امروز چهارشنبه کاروان خادمیاران رضوی با مصطفوی؛ معاون استاندار آذربایجان غربی دیدار کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این دیدار اظهار داشت: استان آذربایجان غربی بیش از ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور عراق، ترکیه و جمهوری آذربایجان دارد از همین رو تنوع اقوام در این خطه بیش از هر جای دیگر کشورمان است.

مصطفوی با عنوان اینکه کرد و ترک، شیعه و سنی، مسلمان و غیر مسلمان در آذربایجان غربی با اتحاد در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، تأکید کرد: پس از انقلاب اسلامی بسیاری به دنبال ضربه زدن به انقلاب، نظام و دین مبین اسلام با استفاده از مباحث قومیتی بوده‌اند ولی مردم با همدلی به هیچ وجه اجازه چنین اشتباهی را به هیچ فردی نمی‌دهند.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز تولد علی‌بن موسی‌الرضا(ع) و تبریک این رویداد مهم عنوان کرد: از شیعه تا سنی گرفته ارادتمند ایشان هستند و در طول سال کاروان‌های زیادی برای پابوس حضرت مشرف مشهد مقدس می‌شوند، همین موضوع نیز نشان دهنده اتحاد و همدلی مردم با یکدیگر و ارادت اقوام با افکار متفاوت به امام رضا(ع) است.