نظارت آنلاین بر تکمیل طرح ملی احداث بزرگراه ارومیه - سرو

نظارت آنلاین بر تکمیل طرح ملی احداث بزرگراه ارومیه - سرو
عملیات راه‌سازی به ویژه خاک‌برداری و تعریض در بزرگراه ارومیه - سرو همچنان ادامه دارد و مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی از رصد روزانه و آنلاین روند تکمیل این طرح خبر می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سیدمحسن حمزه‌لو با اشاره به اینکه اعتبار اجرای این طرح بیش از ۲۰ میلیارد ریال است، افزود: پیگیری‌های روزانه از این طرح به شکل دریافت آنلاین تصاویر و گزارش عملکرد از مجری طرح انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تنها ١٠ کیلومتر از طرح احداث مسیر ترانزیتی بزرگراه ارومیه - سرو باقی مانده که با تکمیل آن، این بزرگراه ۵١ کیلومتری به بهره برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: تکمیل طرح احداث بزرگراه ارومیه - سرو با توجه به اهمیت این محور در دسترسی به پایانه مرزی سرو و حمل و نقل بین‌المللی جزء برنامه‌های اولویت‌دار اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: توسعه مبادلات اقتصادی کشورهای ایران و ترکیه، جذب گردشگر و کاهش سوانح جاده‌ای از مهم ترین پیامدهای اجرای این طرح است.

حمزه‌لو اظهار داشت: این بزرگراه از طرح‌های بزرگ و ملی محسوب می‌شود و نقش آن در ترانزیت خارجی و اتصال مرکز کشور از طریق آزادراه تهران - تبریز - بزرگراه شهید کلانتری به گمرک سرو موجب شده‌است تا بهره‌برداری از آن در سریع‌ترین زمان ممکن در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد: کاهش مسافت، ارتقای سطح ترانزیت بار و مسافر و اهمیت اقتصادی این بزرگراه از مزیت‌های اجرای طرح محسوب می‌شود.