مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به 4648 نفر رسید

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به 4648 نفر رسید
تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به ۴ هزار و 648 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد ۳هزار و 67 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به ۴ هزار و 648 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد ۳هزار و 67 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته از 526 مورد آزمایش کرونا گرفته شده است که از این تعداد 135 نفر مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شده که در مجموع تعداد مبتلایان به کرونا به چهار هزار و 648 نفر رسید و از این تعداد ۳هزار و 67 نفر بهبود یافته‌اند.

وی با اشاره به اینکه تعداد 135 نفر جدید مبتلا به ویروس در استان شناسایی شده است افزود: 109 نفر از افراد جدید شناسایی شده مبتلا به کرونا بیماران سرپایی و 26 نفر از آنان بستری در مراکز درمانی استان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته 21 نفر بستری با تست مثبت کرونا و 38 نفر سرپایی با تست مثبت کرونا در استان بهبود یافته‌اند که در مجموع تعداد بهبودیافتگان در استان به سه هزار و 67 نفر رسیده است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید به تفکیک شهرستان‌های استان اعلام کرد: از مجموع 135 مبتلا جدید در استان تعداد 26 نفر در ارومیه که 18 نفر از افراد سرپایی و هشت نفر بستری جدید، اشنویه سه نفر سرپایی جدید، بوکان 14 نفر نفر که یک نفر بستری و 13 نفر سرپایی جدید، پیرانشهر پنج نفر سرپایی، چایپاره یک نفر سرپایی، خوی 20 نفر که یک نفر بستری و 19 نفر سرپایی، سلماس 14 نفر سرپایی، مهاباد 37 نفر 23 نفر سرپایی و 14 نفر بستری جدید، میاندوآب 15 نفر 13 نفر افراد سرپایی و 2 نفر بستری جدید گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه ارومیه، خوی، مهاباد، سردشت در وضعیت قرمز قرار دارند و سفر به این مناطق خطرناک است، یادآورد شد: ویروس کرونا در سطح جامعه وجود دارد و باید مردم پروتکل‎‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کننو و در مواقع غیرضروری از منزل خارج نشوند تا بتوانیم زنجیره ابتلا به کرونا را بشکنیم.