استاندار آذربایجان غربی:

کارخانه نوآوری ارومیه دهه فجر افتتاح می شود

کارخانه نوآوری ارومیه دهه فجر افتتاح می شود
استاندار آذربایجان غربی گفت: طرح های پژوهشی نباید صرفا برای بایگانی و خاک خوردن در قفسه ها تهیه شود، بلکه باید نیازهای استان مدنظر قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه طرح های پژوهشی استانی و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی باید گرهی از مشکلات استان باز کند گفت: طرح های پژوهشی نباید صرفا برای بایگانی و خاک خوردن در قفسه ها تهیه شود، بلکه باید نیازهای استان مدنظر قرار گیرد.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در سومین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری از افتتاح کارخانه نوآوری در دهه فجر خبر داد و افزود: این کارخانه در دانشگاه ارومیه به جهت بهره مندی از شرایط سهولت دسترسی، امکانات زیرساختی و مراکز رشد در جوار با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه کارخانه‌های نوآوری یک ابتکار جدید در راستای توسعه زیست بوم نوآوری است و با اشاره به ادامه مستمر برنامه توسعه فضاهای نوآوری و نبود محدودیت در راه اندازی کارخانه های نوآوری در استان گفت: فضاهای نوآوری با سرمایه‌گذاری و حمایت جدی که به ویژه از سوی دولت همراه است اما وجه بارز کارخانه‌های نوآوری در این است که به دست بخش خصوصی توسعه می‌یابند و فضاهای لازم را برای تبدیل نوآوری به کسب و کار فراهم می‌کنند.

استاندار آذربایجان غربی در پاسخ به گزارش ارائه شده از طرح های پژوهشی مصوب شده در کارگروه تصریح کرد: رویکرد شکل گرفته حاکی از درنظر گرفتن اولویت های توسعه ای استان است، چراکه خاک خوردن طرح های پژوهشی در قفسه ها و بایگانی ادارات بکار توسعه نمی آید.

شهریاری با قدردانی از اهتمام شکل گرفته برای حمایت از پژوهش و فناوری در استان ادامه داد: طرح های مصوب در کارگروه بخشی از برنامه های پژوهشی است. دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و اجرایی نیز هر یک اعتبارات خوبی برای پژوهش و فناوری تخصیص می دهند.

وی در ادامه بر ضرورت توسعه آموزش های مهارتی و همکاری دستگاه های اجرایی با آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد و گفت: نقش مهارت آموزی در اشتغال غیر قابل انکار است و می طلبد دستگاه های اجرایی در تقویت این روند با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای همکاری لازم را داشته باشند.

در این جلسه ۱۱ طرح پژوهشی پس از طی فرآیندهای لازم به تصویب رسید.