استاندار آذربایجان غربی:

اصناف در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

اصناف در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند
استاندار آذربایجان غربی گفت: اصناف در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی هستند و نقش آنان در بی اثر کردن تحریم ها بسیار پراهمیت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در نشست صمیمی با نمایندگان اصناف و اتحادیه های صنفی مرکز استان افزود: اتحاد و همبستگی مردم در شرایط کنونی که کشور با تحریم های ظالمانه رژیم سلطه مواجه است، باعث عقب نشینی دشمن شده است.

وی اضافه کرد: در ماه ها و سال های اخیر هرچقدر فشارها و تهدیدهای دشمن بیشتر شده، مردم نیز بیشتر به سمت تقویت وحدت و انسجام ملی حرکت کرده اند و این امر باعث شده که روز به روز ثبات سیاسی و اقتصادی در کشور افزایش و مسیر رفع مشکلات هموارتر شود.

مقام عالی استان ادامه داد: در شرایط خاص امروز همه ما وظیفه داریم حل مسائل و مشکلات مردم را با جدیت پیگیری و در جهت برآورده کردن انتظارات عمومی حرکت کنیم.

شهریاری تصریح کرد: اقدامات اخیری که در جهت مقابله با مفاسد اقتصادی در کشور صورت گرفته به شدت موجب افزایش اعتماد عمومی و تقویت سرمایه اجتماعی کشور شده است؛ مردم انتظار دارند با مفسدین در هر  رده و مقامی که باشند، برخورد قاطعانه شود.

وی در ادامه با قدردانی از تلاش های اصناف در جهت تامین مایحتاج مردم گفت: اصناف و بازاریان تحت هر شرایطی، از سنگر اقتصاد مقاومتی حفاظت کرده اند و امیدواریم با استمرار این تلاش ها، از شرایط سخت امروز نیز با سربلندی عبور کنیم.

در ادامه این جلسه نمایندگان اصناف نیز مسائل و مشکلات صنفی خود از جمله مشکلات مالیاتی و بیمه را مطرح  کردند که با دستور مقام عالی استان مقرر شد در جلسه ای با حضور مدیران ذیربط، رفع مشکلات مطروحه پیگیری شود.