اعلام قیمت میوه شب یلدا در ارومیه

اعلام قیمت میوه شب یلدا در ارومیه
رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرداری ارومیه گفت: هیچ کمبودی در بازار میوه شب یلدا وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، آرنگ پور افزود: با توجه به پیگیری ها مستمر از یک ماه پیش توسط شهرداری و اتحادیه میوه و تره بار هیچ گونه کمبودی در تامین میوه شب یلدا در ارومیه وجود ندارد. 

وی با اشاره به اینکه هندوانه خریداری شده و در میدان مازاد بر نیاز شهر است، تصریح کرد: بین ۳۰۰و ۴۰۰تن هندوانه در میدان موجود است که بیش از نیاز داخل شهر ارومیه است و در صورت نیاز به مابقی شهرهای استان نیز می توانیم هندوانه ارسال کنیم.

آرنگ پور در خصوص قیمت هر کیلو هندوانه نیز اظهار کرد: قیمت هر کیلو هندوانه از ۵000 تومان تا ۸000 تومان قیمت گذاری شده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرداری ارومیه با اشاره به انبار کافی مرکبات و سیب در سردخانه ها برای شب یلدا نیز یاد آور شد: در حال حاضر قیمت هر کیلو سیب در میدان  بین ۵000تا ۹000تومان است.

وی با اشاره به ذخیره کافی انار در سردخانه ها خاطر نشان کرد: قیمت هر کیلو پرتقال در میدان بین ۶تا ۹000 تومان است هرچند با تعاملی که بین باغداران شده علاوه بر ذخیره پرتغال هر روز شاهد ورود پرتقال های چیده شده جدید به میدان میوه و تره بار شهرداری ارومیه هستیم.

آرنگ پور با اشاره به اینکه طبق آمار و بررسی ها قیمت میوه و مرکبات در میدان میوه و تره بار شهرداری ارومیه به نسبت سایر شهرهای کشور ارزانتر است، افزود: تا شب یلدا از طریق اصناف بازرس های در سطح میادین وشهر جهت بازرسی و جلوگیری از هرگونه کم فروشی و گران فروشی نظارت دارند.

 

منبع: ایسنا