دکتر عماری فرماندارارومیه در جلسه شواری اداری شهرستان :

 هفته بسیج را نماد وحدت مقدس بین آحاد مردم برشمرد و گفت: ملت ایران همواره قدردان خدمات بسیج مردمی بوده و در شرایط کنونی مجاهدت شبانه روزی حافظان امنیت در ناامیدی دشمنان ستودنی است.

عماری دربخش دیگری از سخنان خود به اقدامات مرتبط با محرومیت زدایی برای تحقق و پیگیری برخی مطالبات مردمی در مناطق کم برخوردار اشاره کرد و گفت: با حمایت استاندار محترم تخصیص اعتبارات لازم برای شروع عملیات اجرایی برخی پروژه های مورد نیاز مردم ازجمله مرکز سلامت، سالن ورزشی، خانه مهارت و اورژانس اجتماعی در مناطق محروم شهرستان انجام شده و برخی اقدامات عمرانی از قبیل رفع مشکل آب آشامیدنی، فاضلاب و دفع پسماند و آب های سطحی در برخی مناطق حاشیه نشین شهر در ماه های آتی افتتاح می‌شود که هدیه ای برای مردم آن مناطق خواهد بود. 

رییس شورای اداری شهرستان ارومیه همچنین گفت: 46 برنامه بازدید برای 97 واحد تولیدی با 225 مصوبه برای واحدهای تولیدی، صنعتی در ارومیه با حضور استاندار محترم انجام گرفته که بخشی از مصوبات محقق و بخشی نیز در دست اقدام و پیگیری می باشد.
وی افزود: در سفر استاندار محترم به بخش های تابعه شهرستان نیز 152 مصوبه عمرانی و 24 مصوبه اقتصادی داشتیم و 261 پروژه ی عمرانی نیز با 342 میلیارداعتبار برای شهرستان ارومیه آماده شده است.
فرماندار ارومیه با برشمردن و تشریح پرداخت های اعتباری برای اشتغالزایی از محل منابع مربوطه در حوزه های مختلف گفت: حدود 35 درصد اشتغال تعهد شده برای شهرستان ارومیه، با پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات پیش بینی شده تحقق پیدا کرده است که در سامانه رصد اشتغال ایجاد شده برای هر حوزه و  دستگاه متولی ثبت و قابل رویت است.
وی گفت: تدوین شیوه نامه لازم برای ایجاد خوشه های صنایع دستی و احداث گلخانه در مناطق روستایی بخش های تابعه نیز انجام شده است. 
برگزاری  میز خدمت بصورت هفتگی در محل مصلای نماز جمعه با حضور مدیران تابعه، اقدامات مربوط به جاماندگان اربعین، تدوین شناسنامه شهرستان و آمادگی دستگاه های مرتبط برای مدیریت تنش آبی نیز از دیگر موارد مورد اشاره فرماندار ارومیه در جلسه شورای اداری شهرستان بود.

در این جلسه همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران به طرح برخی مشکلات و نکته نظرات خود پرداختند.

@fa_urmia