امام جمعه ارومیه:

سیلی سپاه پاسداران موجب تحقیر آمریکایی‌ها شد

سیلی سپاه پاسداران موجب تحقیر آمریکایی‌ها شد
سیلی سپاه پاسداران به آمریکایی‌ها و موشک‌باران پایگاه‌های متجاوزان به منطقه در عراق موجب تحقیر آمریکایی‌ها در سطح دنیا شد؛ اقدامی که نظیر آن کمتر در دهه‌های اخیر دیده شده‌است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: سیلی سپاه پاسداران به آمریکایی‌ها و موشک‌باران پایگاه‌های متجاوزان به منطقه در عراق موجب تحقیر آمریکایی‌ها در سطح دنیا شد؛ اقدامی که نظیر آن کمتر در دهه‌های اخیر دیده شده‌است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: هرچند آمریکایی‌ها و ایادی رسانه‌ای آنها کشته‌های این عملیات موشکی موفقیت‌آمیز را پنهان می‌کنند ولی شواهد زیادی مبنی بر هلاکت بسیاری از نیروها وجود دارد.

وی اضافه کرد: لحن آمریکایی‌ها و ترامپ پس از این عملیات موفقیت‌آمیز تغییر کرد و ترس آنان از نظام مقدس جمهوری اسلامی به خوبی نمایان شد.

وی با بیان اینکه خون مطهر شهید سلیمانی برکت‌های بسیاری برای ایران اسلامی و منطقه داشت و موجب بارور شدن وحدت ملی شد، بیان کرد: این شهید بزرگوار بین مردم، اولیای خدا و در درگاه خداوند متعال عزیز بود و این امر به خوبی در آیین‌های تشییع و عزاداری ایشان مشاهده شد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: حضور میلیونی  مردم در آیین تشییع سردار سلیمانی یکی از عوامل مهم تقویت هویت دینی و وطن‌پرستی مردم بود که موجب غرور ملی نیز شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه با اشاره به درپیش‌بودن ایام تبلیغات و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: داوطلبان مجلس نیز باید به دنبال ایجاد این محبت در دل مردم باشند که این امر با تلاش برای رضای الهی و عمل صالح میسر است.

وی با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: بر همه ما وظیفه است که حرمت ایام شهادت این بانوی بزرگوار را حفظ کنیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های بارز شخصیتی حضرت زهرا (س) افزود: ساده زیستی همراه با عشق و محبت از ویژگی‌های بارز زندگی ایشان با حضرت علی (ع) و فرزندان بزرگوارشان بود که باید در زندگی ما نیز جاری و ساری باشد.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: محبت بین حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) به قدری بود که این ۲ شخصیت بزرگوار تا زمان شهادت حضرت زهرا (س) حتی یک بار موجب ناراحتی یکدیگر نشدند و نگاه آنان به همدیگر غصه‌های آنان را از بین می‌برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با تاکید بر الگوگیری از زندگی ایشان در زندگی امروز ما بیان کرد: هرکس به خانواده خود خدمت کند، گناه کبیره او و غصب الهی از بین می‌رود و در ردیف شهدا و صالحان قرار می‌گیرد.    

وی همچنین حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را به خانواده جان‌باختگان تسلیت گفت.