سفر وزیر کار به ارومیه

سفر وزیر کار به ارومیه
شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای افتتاح چند طرح عمرانی و بیمارستانی در آذربایجان غربی وارد شهر ارومیه شد.

شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای افتتاح چند طرح عمرانی و بیمارستانی در آذربایجان غربی وارد شهر ارومیه شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر، شریعتمداری، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای افتتاح بیمارستان ۳۲ تخت خوابی تامین اجتماعی در شهرستان خوی به آذربایجان غربی سفر کرده است.

وی بعد از ورود به فرودگاه ارومیه، بلا فاصله در کارگروه اشتغال استان شرکت کرده و سپس عازم شهرستان خوی می‌شود.

شریعتمداری در شهرستان خوی، بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرستان خوی را افتتاح می کند و سپس در ارومیه، درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام رضا (ع) را افتتاح می کند.

محمد شریعتمداری در بدو ورود به ارومیه گفت: در راستای افزایش میزان معافیت‌های واردات کالا،در صدد هستیم با توجه به شرایط اقتصادی موجود، از ظرفیت این تعاونی‌ها بیش از پیش در راستای بهبود وضع اقتصادی کشور استفاده کنیم.

وی با اشاره به رشد قابل توجه سهم تعاونی‌ها در اقتصاد امروز کشور بیان کرد: اوایل  انقلاب تنها یک هزار و ۱۰۰ تعاونی داشتیم که این رقم در حال حاضر به ۹۳ هزار مورد رسیده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تلاش برای بهبود وضعیت کارگران در کشور خبر داد و گفت: کمیته دستمزد شورای عالی کار در این خصوص جلسات فشرده‌ای را با حضور نمایندگان کارفرمایان، کارگران و دولت برگزاری می‌کند که امیدواریم نتایج قابل توجهی در بهبود معیشت کارگران داشته باشد.

شریعتمداری ادامه داد: شرایط امروز کارگران مطلوب نیست و همه توان خود را برای بهبود این وضعیت به کار می‌گیریم.

وی با ابراز خرسندی از حضور در ارومیه افزود: در این سفر ضمن بررسی وضع اشتغال استان، طرح‌های تامین اجتماعی را نیز افتتاح می‌کنیم که امیدواریم منشا اثر باشد.