مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3004 نفر رسید

مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3004 نفر رسید
مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و چهار نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 480 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و چهار نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 480 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته 280 مورد تست کرونا گرفته شده که از این تعداد 41 مورد مثبت جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شد و در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به3 هزار و چهار نفر افزایش یافته است که از این تعداد یک هزار و 480 مورد بهبود یافته‌اند.

وی افزود: طی 24 ساعت گذشته تعداد 12 نفر از بیماران مبتلا به کرونای بستری شده در بیمارستان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند که در مجموع تعداد بهبود یافتگان از ویروس کرونا در استان به یک هزار و 480 نفر رسید.

آقازاده با اشاره به تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا به تفکیک شهرستان‌ها اعلام کرد: در ارومیه از 10 نفر شناسایی شده، هفت نفر آن از بیماران سرپایی و سه مورد از افراد بستری شده در بیمارستان، 6 مورد در بوکان که پنج مورد آن از افراد سرپایی و یک مورد بستری، پیرانشهر دو مورد بستری، تکاب یک مورد سرپای مثبت، چالدران یک مورد بستری مثبت، خوی 12 مورد مثبت که 11 مورد سرپایی مثبت و یک مورد بستری، سلماس 6 مورد مثبت سرپایی، شاهین‌دژ یک مورد سرپایی مثبت، ماکو یک مورد مثبت بستری، مهاباد یک مورد مثبت بستری مبتلا به کرونا گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد فوتی‌ها و بیماران بستری شده مبتلا به ویروس کرونا در استان رو به کاهش بوده و وضعیت ابتلا به این بیماری ثابت است، خاطرنشان کرد: ویروس کرونا در حال حاضر در جامعه وجود دارد و از بین نرفته است و توصیه می‌شود مردم همچنان بهداشت فردی و بحث خود مراقبتی را جدی بگیرند و با رعایت کردن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در صورت امکان جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند.

 

منبع: فارس