مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی آذربایجان غربی:

بافت تاریخی لشکر ۶۴ ارومیه احیا می شود

بافت تاریخی لشکر ۶۴ ارومیه احیا می شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی احیای بافت تاریخی زمین لشکر۶۴ ارومیه را جزو اولویت های این سازمان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جلیل جباری عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی افزود: در این زمینه کارها و اقدامات اساسی در خصوص بافت های تاریخی لشکر ۶۴ ارومیه همچنین بافت های تاریخی شهرهای ارومیه، ماکو و خوی از جمله تهیه مشاور انجام شده است.

وی توجه جدی به پایش و کنترل مسائل سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، صیانت از حقوق شهروندان و ارتقاء کیفیت واحدهای گردشگری، ایجاد ساز و کاهای لازم برای ارتقاء کیفیت خدمات را از جمله زیرساخت های لازم در حوزه میراث فرهنگی عنوان کرد.

در ادامه این جلسه مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات میراث فرهنگی کشور، رسالت سازمان را حفظ میراث بشری عنوان کرد و افزود: همه آثار جهانی هستند و به همه انسانها تعلق دارند و حتی آثاری که به ثبت جهانی رسیده اند پیشینه بشری دارند.

رحمت الله رئوف بر لزوم داشتن برنامه ریزی و هدف برای آینده تأکید کرد و افزود: باید برای رسیدن به هدف و برنامه خود با ارگان های ذیربط به تفاهم برسیم تا در آینده دچار تعارض  و اختلاف سلیقه نشویم.

وی در خصوص حفظ آثار و بناهای تاریخی و میراث فرهنگی، بر لزوم اهتمام ویژه بر آموزش همگانی تأکید کرد و افزود:باید ابتدا این آموزش را از خودمان شروع کنیم و خودسازی کنیم و سپس مردم را آگاه کنیم.

 

منبع: مهر