فرماندار ارومیه:

کاندیدا‌های انتخابات مجلس از ورود به مباحث قومیتی خودداری کنند

کاندیدا‌های انتخابات مجلس از ورود به مباحث قومیتی خودداری کنند
فرماندار ارومیه گفت: کاندیدا‌های انتخابات مجلس از ورود به مباحث قومیتی خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی زاده در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه حضور پرشور مردم در انتخابات، بار دیگر توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد، گفت: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم در سطح شهرستان پیش بینی شده است.

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه عملکرد مدیران به صورت مستمر رصد می شود تا مبادا دستگاه های دولتی مداخله ای در انتخابات داشته باشند، ادامه داد: کاندیداهای انتخابات مجلس از ورود به مباحث قومیتی خودداری کنند.

وی با اشاره به درپیش‌رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز تاکید کرده‌اند رای مردم حق‌الناس است و ضروری است که تمامی دستگاه‌ها در راستای اجرای صحیح قانون انتخابات قدم بردارند.

فرماندار ارومیه با تأکید بر اینکه مدیران دولتی باید تمامی موارد ابلاغی در رابطه با انتخابات را رعایت کنند، یادآور شد: بیش از ۵۰۰ صندوق اخذ رای در ارومیه وجود خواهد داشت و تمامی دستگاه‌ها ملزم به همکاری هستند و همانگونه که هدف دشمنان عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رای است، مردم دوباره حضور خود دشمنان را مایوس خواهند کرد.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید علیرغم چالش‌های بسیار، با رهنمودهای مقام معظم رهبری همواره پیگیر مشکلات مردم بوده است و امروز کشور در پی تحریم‌های ظالمانه آمریکا با مشکلات بسیاری دست‌وپنجه نرم می‌کند.

ملامحمدی‌زاده افزود: اکنون با رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و راه‌انداری بنگاه‌های کوچک و بزرگ سعی در ایستادگی در مقابل تحریم‌ها داریم.

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه  تدابیر دولت به دنبال مقابله با تحریم های ظالمانه و رفع نیازهای مردم است افزود: اقدامات ویژه درخصوص تامین نیازهای اولیه مردم و تنظیم بازار در سطح شهرستان انجام شده است.

وی با توصیه به مدیران دولتی مبنی بر اینکه از ظرفیت جوانان، زنان و سازمانهای مردم نهاد استفاده کنند، تصریح کرد: به مدیران و مسئولان توصیه می‌شود تا از ظرفیت جوانان در مجموعه‌های مدیریتی بهره‌مند شوند.

فرماندار ارومیه اظهار داشت: توسعه همه‌جانبه کشور و ترویج فضائل اخلاقی از جمله آرمان‌های امام راحل بود که امروز نیز باید در این راه قدم برداریم.

ملامحمدی‌زاده با تاکید بر اینکه به مدیران دولتی توصیه می کنم همواره در میان مردم حضور یافته و صدای آنها را بشنوند اظهارداشت: اقدامات ویژه درخصوص تامین نیازهای اولیه مردم و تنظیم بازار در سطح شهرستان انجام شده است.

فرمانداز ارومیه از افتتاح ۱۵۷ پروژه همزمان با هفته دولت در شهرستان ارومیه خبر داد و گفت: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه مهمترین طرحی است که بزودی در ارومیه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: رعایت حقوق شهروندی باید در جامعه نهادینه شود و امروز پاسخگویی شفاف وظیفه اصلی تمام مدیران است.

فرماندار ارومیه خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات اقتصادی در شهرستان ارومیه بنگاه های اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برنامه ریزی های خوبی شده و امروز شاهد افتتاح پروژه های مختلف عمرانی و اقتصادی در نقاط مختلف شهرستان هستیم.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راهی برای جامعه بود و مدیران باید با توجه به این بیانیه در مجموعه های مدیریتی از ظرفیت جوانان استفاده کنند.

ملامحمدی زاده با اشاره به عملکرد دستگاه های مدیریتی ارومیه اظهار کرد: با لایروبی 70 کیلومتر و 260 هزار متر مکعب از چای های حوضه آبریز دریاچه ارومیه امروز شاهد افزایش سه برابری سطح آب با سه میلیارد و800 میلیون متر مکعب هستیم.

فرماندار ارومیه با اشاره به معضل تکدی‌گری افزود: 624 متکدی در سطح شهرستان جمع آوری و تحویل مراجع ذیصلاح شده است و تمام تلاش مان را می کنیم تا این پدیده شوم از بین برود.

وی گفت: 70 سازمان مردم نهاد و 34 حزب سیاسی در شهرستان ارومیه فعال است و امروز جوانان با حضور در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توانسته‌اند برکات زیادی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم زنند.

ملامحمدی زاده بیان کرد: در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز به صورت جدی ورود پیدا کردیم و82 فقره پرونده تشکیل و به مراجع قانونی ارجاع داده شده است.

وی افزود: در سال 97 بودجه عمرانی شهرستان ارومیه بیش از 400 میلیارد تومان با 518 پروژه بود و در سال جاری بودجه عمرانی 191 میلیارد تومان ابلاغ شده است که امیدواریم افزایش یابد.