مبتلایان کرونا در آذربایجان غربی به 2505 نفر رسید

مبتلایان کرونا در آذربایجان غربی به 2505 نفر رسید
تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 505 نفر رسید که از این تعداد یک هزار 371 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 505 نفر رسید که از این تعداد یک هزار 371 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به اینکه تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان در حال کاهش است اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته از 404 مورد جدید تست کرونا تعداد 98 مورد مثبت جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شد که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کووید 19 در استان به 2 هزار و 505 نفر رسید که از این تعداد یک هزار و 371 نفر بهبود یافته‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیماریابی کرونا در آذربایجان‌غربی به خوبی انجام می‌شود و منحنی موارد بیماران سرپایی در استان صعودی است، افزود: از 98 مورد جدید شناسایی شده 77 مورد از بیماران سرپایی و 21 مورد از بیماران بستری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه اینکه منحنی بیماران بستری ناشی از کرونا در استان سیر نزولی را دارد، بیان کرد: طی 24 ساعت گذشته تعداد 26 مبتلا به ویروس کووید 19 بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند که در مجموع تعداد بهبودیافتگان در استان به یک هزار و 371 نفر رسید.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید کرونا به تفکیک شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در مجموع تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ارومیه 55 مورد شناسایی شده که از این تعداد 13 مورد بستری و 38 مورد سرپایی، اشنویه 6 مورد مثبت جدید که 4 مورد بستری و 2 مورد سرپایی، بوکان یک مورد بستری جدید، چایپاره 6 مورد جدید سرپایی، خوی 6 مورد مثبت جدید سرپایی، سلماس 14 مورد مثبت سرپایی، شاهین‌دژ یک مورد سرپایی، مهاباد یک مورد سرپایی مثبت، میاندوآب 11 مورد مثبت جدید که سه مورد بستری و هشت مورد بستری، نقده یک مورد جدید مثبت سرپایی، گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه نباید از بیماری‌یابی غفلت کرد تاکید کرد: ویروس کرونا همچنان در حال چرخش است و باید طرح فاصله‌گذاری هوشمند در جامعه را جدی گرفت و تنها راه در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا در خانه ماندن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: با شیوع بیماری کرونا و با توجه به اقدامات زیر ساختی انجام شده در استان، نگرانی از بابت بیمارستان و تخت و ارائه خدمات نداریم.