استاندار آذربایجان غربی:

تراز مثبت اقتصادی آذربایجان غربی به جهت بهره مندی از ظرفیت های بالقوه است

تراز مثبت اقتصادی آذربایجان غربی به جهت بهره مندی از ظرفیت های بالقوه است
استاندار آذربایجان غربی گفت: اگر چه تلاشهای متولیان امر در بهبود شاخص های اقتصادی موثر بوده اما عامل اساسی ظرفیت های استان در بعد‌های مختلف است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تراز مثبت اقتصادی استان، این امر را بیش از هر عاملی ناشی از ظرفیت های بالقوه مرزی و خدادادی دانست و گفت: اگر چه تلاشهای متولیان امر در بهبود شاخص های اقتصادی موثر بوده اما عامل اساسی ظرفیت های استان در بعد‌های مختلف است.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در نشست با فعالین اقتصادی که با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن و نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، با ارائه گزارشی از تحولات اقتصادی استان گفت: آذربایجان غربی در دو سال اخیر رتبه برتر بهبود محیط کسب و کار را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به رشد سرمایه گذاری و صادرات در استان تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون صادرات استان به ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسیده که در مقایسه با سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: استان در بحث تولید بسیاری از محصولات کشاورزی رتبه برتر کشوری را دارد.

شهریاری به ظرفیت های معدنی استان هم اشاره کرد و گفت: شکوفایی بخش معدن به شکوفایی اقتصادی استان منتج می شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت نگاه ویژه ای به ظرفیت های استان داشته و در این مسیر حمایت های لازم را به عمل آورده است.

استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از اهتمام مجمع نمایندگان استان در راستای شتاب بخشی به روند توسعه استان ابراز امیدواری نمود تا با تحقق سیاست های تدوین شده دولت، شاخص های مثبت اقتصادی استان تقویت شود.