هیچگونه مراسم عزاداری بدون مجوز برگزار نخواهد شد

هیچگونه مراسم عزاداری بدون مجوز برگزار نخواهد شد
مدیرکل تبلغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: هیچ‌یک از عزاداری‌های ماه محرم در استان بدون مجوز برگزار نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت‌الاسلام محمد داداش‌زاده امروز در گفت و گو با خبرنگاران رسانه‌های گروهی افزود: مجوز تنها برای عزاداری‌هایی که در فضای باز برگزار می‌شود صادر خواهد شد و جمعیت در مساجدی که در آنها سخنرانی صورت می‌گیرد باید یک چهارم ظرفیت آن باشد.

وی با بیان اینکه برنامه عزاداری هیات‌ها نباید بیش از ۲ ساعت به‌طول انجامد اضافه کرد: دسته‌های عزاداری نیز همانند سال‌های گذشته از یک منطقه یا محل، به منطقه دیگر حرکت نخواهند کرد و تنها در فضای باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی عزاداری خواهند کرد.

وی اظهارداشت: تماشاگران نیز موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و باید در ایام عزاداری تمامی دستورالعمل‌ها را رعایت کرده و در اولویت قرار دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در ایام محرم امسال از "طبل" و "سنج" استفاده نخواهد شد گفت: همچنین عزاداران زنجیرزن و سینه‌زن نیز باید یا  از زنجیر شخصی استفاده کنند و در غیر این صورت زنجیرهای آنها ضدعفونی خواهد شد.

حجت‌الاسلام داداش زاده ادامه داد: نظارت‌های بهداشتی بصورت جدی اعمال شده و عزاداران حتما باید از ماسک استفاده کرده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی درخصوص اهدای نذری در ایام محرم هم افزود: نذورات باید به‌صورت خشک بوده و بعضی از نذری‌های خاص نیز که نیاز به پخت و پز دارد باید با نظارت نماینده بهداشت از محل پخت و پز و پخش نذری صورت گیرد. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مراسم "شیرخوارگان حسینی" و "اهلی من‌العسل" نیز محرم امسال برگزار نخواهد شد گفت: در امامزادگان نیز دسته‌های عزاداری حضور نخواهند داشت.

حجت‌الاسلام داداش‌زاده ادامه داد: برای جلوگیری از تجمع جمعیت و حفظ سلامت مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اماکن و محل برگزاری مراسم عزاداری توسط رسانه و به شیوه‌های دیگر اطلاع‌رسانی نخواهد شد.