مردم تخلفات مربوط به تعطیلی واحدهای پخت نان را اطلاع دهند

مردم تخلفات مربوط به تعطیلی واحدهای پخت نان را اطلاع دهند
شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا تعطیلی واحدهای پخت نان، از طریق سامانه شبانه روزی 124 با معاونت نظارت و بازرسی در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون نظارت سازمان صنعت آذربایجان‌غربی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا تعطیلی واحدهای پخت نان، از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ با معاونت نظارت و بازرسی در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

علیرضا محمودی اظهار کرد: تعطیلی پخت نانوایان شایعه‌ای بیش نیست و هیچ گونه تعطیلی برای نانوایان به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود نخواهد داشت و در صورت مشاهده هرگونه تعطیلی واحدهای نانوایی خارج از قانون اتحادیه مربوطه، با متخلفان مطابق قانون رفتار می‌شود.

وی افزود: واحدهای نانوایی توسط 6 گروه از بازرسان سازمان به صورت مستمر در مناطق شهری و روستایی مورد بازرسی قرار می‌گیرند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف عدم پخت نان، انباشت نان، امتناع از عرضه نان به مشتریان حاضر و تعطیلی خارج از چهارچوب قوانین اتحادیه نانوایان مطابق قانون با واحدهای خاطی رفتار خواهد شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت آذربایجان‌غربی تأکید کرد: در این راستا بازرسی‌ها با اولویت رسیدگی به شکایات مردمی انجام می‌شود و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا تعطیلی واحدهای پخت نان، از طریق سامانه شبانه روزی 124 با معاونت نظارت و بازرسی در میان بگذارند که در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: نانوایان باید براساس روال عادی و در ساعات مشخص شده آغاز به کار کرده و به پخت خود ادامه دهند و برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس لازم است مطابق ابلاغیه‌ها و هشدارهای بهداشتی ابلاغی از سوی اتحادیه مربوطه عمل کنند.

محمودی بیان کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در واحدهای نانوایی مواد ضد عفونی کننده و موارد بهداشتی به همه واحد ها ارائه شده است و افراد داخل نانوایی نباید به هیچ عنوان با مشتریان ارتباط داشته باشند.

 

منبع: تسنیم