فرماندار ارومیه:

کوتاهی در خدمت به خانواده ایثارگران، خیانت به خون شهداست

کوتاهی در خدمت به خانواده ایثارگران، خیانت به خون شهداست
جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان، صبح امروز با حضور فرماندار ارومیه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی زاده در این جلسه اظهار داشت: دستگاهها اگر تمام بخشنامه‌های موجود در قبال خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران را اجرایی کنند، باز هم نمی توانیم حتی ۱۰ درصد از ارزش های والای آنها را جبران کنیم. 

فرماندار ارومیه افزود: در شرایط موجود اگر دستگاهی توانایی خدمت به خانواده معزز ایثارگران را داشته باشد، اما به وظایف خویش در این حوزه عمل نکند، به خون شهدا خیانت کرده است.

وی تصریح کرد: اداراتی که برای خدماتی چون مناسب سازی محیطی جهت سهولت رفت و آمد جانبازان و ... به بودجه نیاز دارند، حتماً پیش بینی های لازم را انجام دهند.

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه قانون در قبال جذب فرزندان شهدا و جانبازان مشوق خوبی را در حوزه بیمه و سایر تسهیلات در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: باید به بخش خصوصی و کارخانجات در این خصوص اطلاع رسانی مجدد انجام شود.

ملامحمدی زاده درباره بودجه های فرهنگی نیز گفت: بودجه های فرهنگی باید از طرف مدیران کل در سال آینده پیش بینی شود و در این خصوص رایزنی های لازم را انجام خواهیم داد.

وی در پایان افزود: لیستی از فرزندان شاهد شاغل در ادارات باید توسط بنیاد شهید تهیه شود تا کارگروه شهرستانی پیگیر مشکلات آنها باشد.