رئیس جمهور:

آذربایجان غربی به زودی از پیک کرونا عبور می کند

آذربایجان غربی به زودی از پیک کرونا عبور می کند
رئیس جمهور در مراسم افتتاح پتروشیمی میاندوآب از این خبر داد که آذربایجان غربی به زودی از پیک کرونا عبور می کند و این خبر خوشی برای مردم استان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با اشاره به اینکه استان روزهای سختی را در بحث کرونا می گذراند افزود: با توجه به ارزیابی ها و اقدامات انجام گرفته، آذربایجان غربی به زودی از پیک کرونا عبور می کند و این خبر خوشی برای مردم استان و همه ماست.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم با اشاره به محدودیت های اعمال شده در استان برای کنترل بیماری کرونا گفت: تصمیم هایی در راستای ایجاد محدودیت برای کنترل ویروس کرونا در ستاد استانی اتخاذ شده است که در ۲ هفته آینده در استان اجرایی می شود.

محمدمهدی شهریاری روز پنجشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی برای افتتاح طرح فاخر پتروشیمی میاندوآب در پاسخ به مطالبه رییس جمهوری برای ارایه گزارشی از وضعیت استان در مقابله با شیوع ویروس کرونا با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در خصوص مدیریت بیماری کرونا در استان اظهار داشت: خوشبختانه از نظر تخت بیمارستانی و آی سی یو کمبود نداریم ولی می‌خواهیم با مدیریت مناسب از دوره اوج بیماری عبور کنیم.

وی با اشاره به تصمیمات چهل و ششمین ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا افزود: فعالیت اماکن آموزشی شامل مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های زبان و فنی و حرفه‌ای، کتابخانه‌ها و آزمون‌های حضوری، اماکن مذهبی نظیر مساجد و مصلاها، فعالیت‌های فرهنگی و ورزش‌های پربرخورد، مهدهای کودک و خانه‌های بازی، مراکز تفریحی نظیر باغ وحش، قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراها از فردا با نظارت فرمانداران در سراسر استان محدود خواهد بود.

وی ادامه داد: برگزاری هرگونه تجمع فرهنگی نظیر همایش‌ها، کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها و مراسم عروسی، تولد و مجالس ترحیم در اماکن عمومی و خصوصی به ویژه در خانه باغ‌ها به هر عنوان ممنوع است.

استاندار آذربایجان‌غربی در مورد کاهش ساعات کاری و محدود کردن فعالیت ادارات نیز گفت: منتظر ابلاغ دستورالعمل از تهران هستیم با این حال توصیه می‌کنیم در تمامی ادارات افراد آسیب‌پذیر شامل افراد با بیماری‌های خاص، مادران با نوزاد خردسال و افراد مسن به صورت دورکاری وظایف خود را انجام دهند.

شهریاری با بیان اینکه تردد افراد بدون ماسک در تمامی بانک‌ها، ادارات و اماکن سرپوشیده ممنوع است، گفت: تردد ارباب رجوع باید به گونه‌ای مدیریت شود که از تراکم افراد در این مکان‌ها خودداری شود.