آب دریاچه ارومیه 60 میلیون مترمکعب افزایش یافت

آب دریاچه ارومیه 60 میلیون مترمکعب افزایش یافت
آب دریاچه ارومیه طی یک هفته گذشته 60 میلیون مترمکعب افزایش یافته‌است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه میزان آب این دریاچه به بیش از سه میلیارد و ۴۱۰ میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: آب دریاچه ارومیه طی یک هفته گذشته ۶۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته‌است.

فرهاد سرخوش اظهار داشت: اقدامات ستاد احیا در لایروبی رودخانه‌ها سبب شده که آب حاصل از بارندگی‌ها با هدررفت کمتری به سمت دریاچه ارومیه سرازیر شود.

وی با بیان اینکه تراز دریاچه نیز نسبت به هفته گذشته افزایش یافته‌است، گفت: تراز نگین آبی آذربایجان به یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۹ سانتی‌متر رسیده‌است که در مقایسه با هفته گذشته ۲ سانتی‌متر افزایش دارد.

وی با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه به بیش از ۲ هزار و ۸۲۱ کیلومتر مربع رسیده‌است، گفت: وسعت این دریاچه نسبت به هفت روز گذشته ۱۴ کیلومتر مربع بیشتر شده‌است.

رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هنوز طرح‌های مهم انتقال آب به پیکره دریاچه ارومیه به بهره‌برداری نرسیده است، اضافه کرد: در صورت بهره‌برداری از طرح انتقال آب از جنوب استان به دریاچه، شاهد تحقق وعده رییس جمهوری و افزایش یک متری تراز نگین آبی آذربایجان خواهیم بود.

وی ادامه داد: درصورت تخصیص به موقع اعتبارات هیچ مشکلی در اتمام طرح‌های انتقال آب به دریاچه ارومیه وجود ندارد.

رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی بیان کرد: آخرین وضعیت طرح‌های انتقال آب به دریاچه ارومیه به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار می گیرد.

 

منبع: ایرنا