معاون سیاسی، امینتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

مواد بهداشتی و پزشکی در آذربایجان غربی عادلانه توزیع شود

مواد بهداشتی و پزشکی در آذربایجان غربی عادلانه توزیع شود
معاون سیاسی امینتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت تهیه و توزیع عادلانه مواد بهداشتی و پزشکی در استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مصطفوی در جلسه مدیریت تجهیزات جهت مقابله با بیماری کرونا، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور، بر ضرورت تهیه و توزیع عادلانه مواد بهداشتی و پزشکی در استان تاکید کرد.

وی با اشاره به نگرانی های مردم در برابر افزایش شیوع این بیماری در استان گفت: نگرانی مردم قابل درک است و ما تمام تلاش خود را برای تامین مایحتاج بهداشتی و پزشکی مردم استان برای مقابله با این بیماری بکار می گیریم.

معاون استاندار با تاکید بر اجرای برنامه های مختلف توسط دولت برای کاهش و جلوگیری از شیوع این بیماری گفت: تدابیر لازم در این زمینه از جمله تعطیلی مدارس ، اماکن فرهنگی ، کاهش کار ادارات و ضد عفونی محل کارمندان در حال انجام است.

وی با اشاره به آمادگی تعدادی از کارخانجات استان برای راه اندازی خط جدید و تغییر خط تولید برای تولید مواد ضد عفونی در استان، گفت: در حال حاضر در سه کارخانه استان الکل و مواد اولیه تولید مواد ضد عفونی با ظرفیت بسیار بالا تولید می شود و مجوزهای لازم نیز برای راه اندازی و تغییر خط تولید برخی از کارخانه جات برای تولید مواد ضد عفونی در استان صادر شده است.

مصطفوی در ادامه، ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی کادر پزشکی و درمانی استان در مقابله با بیماری کرونا ، خواستار تهیه و تامین مایحتاج و لوازم بهداشتی مورد نیاز برای مراکز درمانی جهت استفاده کادر درمانی و پزشکی استان شد.

وی ادامه داد: سلامتی مردم در اولویت نظام و دولت قرار دارد و دولت تمامی تلاش خود را برای بازگردان آرامش و کنترل بیماری کرونا به کمار بسته است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف پدافند زیستی در استان ادامه داد: مقابله با بیماری کرونا یکی ار نمونه های بارز پدافند زیستی است و ما در مقابله با بیماری کرونا باید به آمادگی بسیار خوبی بدست بیاوریم.