استاندار آذربایجان غربی:

کرونا در آذربایجان غربی روند افزایشی به خود گرفته است

کرونا در آذربایجان غربی روند افزایشی به خود گرفته است
استاندار آذربایجان غربی گفت: اگر چه این روند در کل کشور مشهود است اما در صورتی که مراقبت و نظارت لازم انجام نگیرید شاهد سیر صعودی بیماری و ایجاد مشکل در بیمارستانها خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیماری کرونا در استان روند افزایشی ملایمی به خود گرفته است گفت: اگر چه این روند در کل کشور مشهود است اما در صورتی که مراقبت و نظارت لازم انجام نگیرید شاهد سیر صعودی بیماری و ایجاد مشکل در بیمارستانها خواهیم بود.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در شصت و ششمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با قدردانی از تلاش کادر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی، روسای شبکه بهداشت، پزشکان و پرستاران و نیروهای خدماتی بیمارستانی از اهتمام نماینده ولی فقیه، مدیرکل تبلیغات اسلامی و روحانیون و هیات های مذهبی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دهه اول ماه محرم نیز تقدیر کرد و گفت: انتظار می رود به جهت پیشگیری از روند صعودی بیماری کرونا عزاداری های دهه آخر ماه صفر با دستور العمل های جدی بهداشتی و طبق مصوبات ستاد ملی برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم و برخی مسئولین دچار یک بی تفاوتی اندک نسبت به بیماری کرونا شده اند افزود: جریان سخت و ادامه دار این بیماری نباید باعث شود تا مردم و مسئولین نسبت به آن دچار بی تفاوتی و عادی انگاری شوند.

شهریاری ادامه داد: پرهیز از برگزاری و حضور در تجمعات و مهمانی ها و نیز رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنترل بیماری بسیار موثر خواهد بود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بازگشایی مدارس تصریح کرد: کمیته تجهیز مدارس به ملزومات بهداشتی باید هرچه سریعتر نسبت به رفع نواقصات و تامین نیازهای بهداشتی مدارس اقدام نمایند.

شهریاری تداوم طرح مراقبت از افراد بالای ۶۰ سال را خواستار شد و گفت: این طرح ارزشمند در صورت گسترش می تواند نتایج موثری در کاهش ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از کرونا داشته باشد.

وی تقویت اطلاع رسانی، توجه فرمانداران به نحوه اجرای دستور العمل های بهداشتی در ادارات، مراکز تجاری و بانک ها و تداوم پویش های مردمی حمایت از اقشار آسیب پذیر را نیز مورد تاکید قرار داد.