امام جمعه ارومیه:

تکیه بر توان و ظرفیت داخلی راه‌حل اصلی مشکلات جامعه است

تکیه بر توان و ظرفیت داخلی راه‌حل اصلی مشکلات جامعه است
مشکلات جامعه باید با همت مسئولان و تکیه بر امکانات داخلی حل شود و جلو واردات بی‌رویه کالاهای دارای ظرفیت تولید در کشور گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مشکلات جامعه باید با همت مسئولان و تکیه بر امکانات داخلی حل شود و جلو واردات بی‌رویه کالاهای دارای ظرفیت تولید در کشور گرفته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: دولت و مجلس برای جلوگیری از واردات و اصلاح وضع موجود باید اقدام کرده و گزارش‌های لازم را ارائه دهند.

وی ادامه داد: رفع مشکل واحدهای تولیدی نیز باید مورد توجه مسئولان باشد و مردم نیز این امر را پیگیری کرده و بهبود وضع واحدهای تولیدی را خواستار باشند.

وی با اشاره به لزوم کنترل قاچاق اظهار داشت: باید افراد ذی‌نفع در حوزه واردات و اقتصاد به مردم معرفی شوند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی افزود: در حال حاضر توجه به مشکلات تولیدکنندگان سیب در استان از مطالبات اساسی است که باید مورد توجه و رسیدگی مسئولان امر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های جوانان در جامعه ادامه داد:  دشمنان برای مقابله با کشورمان دنبال سیاست تحدید جمعیت رفته‌اند و در داخل نیز برخی افراد دنبال آن هستند.

وی بیان کرد: جهاد تکثیر نسل نیاز امروز جامعه بوده و مردم باید نسبت به افزایش جمعیت اقدام کنند.

وی با اشاره به زلزله اخیر رخ داده در آذربایجان شرقی افزود: مدیران حوزه های مرتبط بیشترین توان خود را برای امدادرسانی به زلزله زدگان به کار بگیرند.