تولیدات تراکتورسازی ارومیه در توسعه کشاورزی کشور نقش مهمی می تواند ایفا کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت های استان در تولید محصولات و ادوات کشاورزی گفت: تولیدات تراکتورسازی ارومیه به جهت کیفیت و تنوع محصول می تواند در توسعه کشاورزی کشور نقش مهمی ایفا کند.

محمدمهدی شهریاری امروز یکشنبه یک تیر در بازدید از تراکتورسازی ارومیه ضمن آشنایی با بخش های مختلف این واحد تولیدی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما تصریح کرد: افزایش تولیدات تراکتورسازی ارومیه بویژه رشد ۷۰ درصدی در سه ماهه نخست در مقایسه با سال قبل نوید بخش رشد تولید و اشتغال است.

وی افزود: کیفیت و تنوع محصول و قیمت مناسب در قیاس با نمونه های خارجی از جمله مزیت های تراکتورسازی ارومیه است که با توسعه و تجهیز و نیز تخصیص اعتبارات لازم می توان بخشی از ادوات مورد نیاز کشور را تامین نمود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: توانایی جوانان ایرانی در قطعه سازی و بومی سازی محصول تراکتور و صادرات این محصول نمونه ای فاخر از توانمندیهای داخلی است.

شهریاری با تاکید بر لزوم حمایت سیستم بانکی در سال جهش تولید گفت: از افزایش تولید تراکتورسازی و نیز دیگر واحدهای تولیدی برای رونق اشتغال حمایت ویژه داریم.

وی رفع موانع تولید برای بهبود وضعیت اشتغال را از جمله سیاست های اصلی استان عنوان نمود.