ارومیه از فردا، پنجشنبه بارانی است

ارومیه از فردا، پنجشنبه بارانی است
نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی بیانگر آغاز رگبار متناوب باران همراه با رعد و برق و وزش باد طی آخر هفته جاری تا اواسط هفته آینده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی بیانگر آغاز رگبار متناوب باران همراه با رعد و برق و وزش باد طی آخر هفته جاری تا اواسط هفته آینده است.

مهدی صابری افزود: انجام اقدامات به‌موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری و اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها از ضرورت‌هایی است که باید رعایت شود.

وی با اشاره به لزوم رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان و قرار نگرفتن در کنار مسیل‌ها افزود: تا خروج سامانه بارشی احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی ‌شدن رودخانه‌ها و احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد طی روزهای آتی در استان دور از انتظار نیست و لازم است شهروندان در ترددهای خود نکات ایمنی را در نظر بگیرند.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تا پایان این هفته افزایش دما به میزان ۲ تا سه درجه سانتی‌گراد پدیده غالب در استان است که تا روز پنجشنبه به تدریج محقق می‌شود.

وی با اشاره به دمای هوای استان نیز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته پلدشت با ۳۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود و چالدران با ۱۴ درجه بالای صفر خنک‌ترین شهر استان لقب گرفت.

 

منبع: ایرنا