بارندگی‌ های پراکنده ارومیه را فرامی‌گیرد

بارندگی‌ های پراکنده ارومیه را فرامی‌گیرد
رییس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر آغاز بارش‌ها در نقاط شمالی استان از بعدازظهر امروز، سه‌شنبه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری اظهار داشت: براساس بررسی این نقشه‌ها، رگبار باران همراه با بارش تگرگ و رعد و برق و وزش باد شدید از امروز در سطح استان آغاز می‌شود و تا اواخر هفته ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بارشی در استان گزارش نشده ‌است، افزود: بارش‌های پراکنده‌ای نیز مرکز استان را دربرخواهد گرفت اما در جنوب استان چشمگیر نیست.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن رودخانه‌ها و احتمال سقوط اشیاء در اثر وزش باد دور از انتظار نیست و لازم است تا شهروندان در ترددهای خود نکات ایمنی را در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات به‌موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری و اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها از ضرورت روزهای آتی در آذربایجان‌غربی است.

صابری اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته چالدران با ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و پلدشت با ۳۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان گزارش شده است.

 

منبع: ایرنا