استاندار آذربایجان غربی:

با پیروزی انقلاب اسلامی اراده مردم در کشور حاکم شد

با پیروزی انقلاب اسلامی اراده مردم در کشور حاکم شد
استاندار آذربایجان غربی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی اراده مردم در کشور حاکم شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی اراده مردم در کشور حاکم شد گفت: این موضوع برخلاف خواست استکبار بود لذا در طول چهل و یک سال گذشته به شیوه های مختلف درصدد ضربه زدن به نظام بوده است.

محمدمهدی شهریاری در مراسم نواختن زنگ انقلاب که در دبیرستان شاهد گل نرجس ارومیه برگزار شد، ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر با تحلیل شرایط کشور پیش از انقلاب تصریح کرد: مسئله مهم برای شکل گیری انقلاب اسلامی نبود استقلال و وابستگی کشور در همه حوزه ها به کشورهای غربی از جمله آمریکا بود.

وی افزود: تلاش حضرت امام خمینی(ره) از سال ۴۲ تا سال ۵۷ به یاری مردم علاوه بر سرنگونی رژیم پهلوی، اراده مردم در کشور حاکم شد و امروز از قبل همین اراده مستقل ترین کشور جهان هستیم.

شهریاری با بیان اینکه شرایط خاورمیانه و حتی جهان گویای وابستگی سیاسی کشورها به استکبار است گفت: اما ایران به عنوان قلب خاورمیانه و حتی جهان در استقلال تمام و با همه دشمنی ها و تحریم ها در مسیر تحقق اهداف انقلاب گام بر می دارد‌.

استاندار آذربایجان غربی افزود: نسل امروز به عنوان نسلی آگاه باید مراقب پمپاژ ناامیدی دشمن باشد. سیاه نمایی های استکبار در اینکه ایران توانایی لازم جهت پیشبرد اهداف خود را ندارد غلط است.

محمدمهدی شهریاری ادامه داد: دستاوردهای بی نظیر کشور در بخش های مختلف از جمله نظامی، فضایی، علم و سلول های بنیادین گویای این است که اراده مردم بر همه دشمنی ها غلبه می کند.

وی به استعدادهای جوانان این مرز و بوم در مجامع علمی جهانی اشاره کرد و گفت: درخشش جوانان این سرزمین در المپیادهای علمی و دعوت دانشگاه های برتر جهان از آنان اثبات این مسئله است که کشور از بنیه قوی علمی با وجود همه کمبودها برخوردار است.

شهریاری خطاب به دانش آموزان گفت: مطمئن باشید این سختی های تحمیل شده هم پایان می یابد و پیروز نهایی ملت ایران خواهد بود. نقش شما در این عرصه سنگین است. در تصمیم گیری ها مشارکت کنید.

امام جمعه ارومیه: استقلال و آزادی دستاورد انقلاب اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: استقلال و آزادی از دستاوردهای جمهوری اسلامی برای ایران بوده و کشور را از سلطه استعمار خارج کرده‌است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز شنبه در مدرسه شاهد دخترانه گل نرجس ارومیه با بیان اینکه دشمنان در صدد اسلام‌زدایی هستند،  اظهار داشت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به عنوان شعار اصلی انقلاب بزرگترین هدیه و دستاورد به ملت ایران است و همه اهداف انقلاب نیز در این سه جمله خلاصه می‌شود.

وی افزود: رژیم طاغوتی، ستم و وابستگی را بر ملت ایران تحمیل کرده بود و ملت ایران یک دل و یک صدا با تبعیت از اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب و برای تحقق استقبال و آزادی به پا خاستند و رژیم منحوس پهلوی را سرنگون کردند.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب ما در کشور استقلالی نداشتیم و همه متفکران بر آن اذعان دارند و کشور کاملا تحت سیطره دیگران بود؛ تا جایی که هر مساله‌ای که دیگران القا می‌کردند، در کشور ما ساری بود.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: هم‌اکنون انتخابات مختلف در سطح برگزار می‌شود و مردم آزادانه برای تعیین سرنوشت خود به پای صندوق‌های رای می‌آیند؛ در حالیکه مجلس در زمان طاغوت به گواه تاریخ فرمایشی بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: زمینه برای نقد و انتقاد برای همه از رهبری گرفته تا همه مسوولان فراهم است به گونه‌ای که حتی می‌توان نقد و انتقادهای آزادانه را در سایت‌ها نیز مشاهده کرد. 

وی خطاب به دانش‌آموزان اضافه کرد: مردم انقلابی ایران اسلامیطی چهل سال گذشته با همان همدلی و اتحاد و تبعیت از ولی‌فقیه ایستادگی کرده‌اند و پای ارزش‌ها و آرمان‌های خود ایستاده‌اند؛ برای تداوم راه پرافتخار نظام نیز جوانان زیادی جان خود را نثار کرده‌اند که باید خود را مدیون آنان بدانیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه دانش‌آموزان آینده‌سازان این انقلاب و بیمه‌کننده راه مقدس شهدا هستند، ادامه داد: سرنوشت این ملت به دست خود امت رقم خورده و پیروزی نهایی با این انقلاب ارزشمند است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: طی ۲ سال گذشته ۶ هزار و ۴۰۰ نفر بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش بازگردانده شده‌اند و به دلیل وجود کمبود فضاهای آموزشی در سطح استان، ۳۶۱پروژه مدرسه‌سازی هم‌اکنون در دست احداث است.

ابراهیم محمدی با بیان اینکه مبنای اجرای برنامه‌های آموزش‌وپرورش، سند تحول بنیادین است، گفت: هر ۶ ساحت سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش باید رویکرد تربیتی داشته‌باشد.

در ادامه این آیین زنگ انقلاب در مدرسه شاهد دخترانه گل نرجس ارومیه و همزمان با سایر مدارس استان طنین‌انداز و جشن‌های انقلاب در بین دانش‌آموزان آغاز شد.