بارش باران و برف در ارومیه تا اوایل هفته آینده

بارش باران و برف در ارومیه تا اوایل هفته آینده
پیش‌بینی می‌شود تا اوایل هفته آینده شاهد تداوم بارش باران و برف در ارومیه باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، براساس اعلام اداره کل هواشناسی، بارش در جنوب غرب استان فوق سنگین و بحرانی پیش‌بینی می‌شود.

براساس نقشه‌های پیش‌یابی، بارش‌ها در جنوب و مرکز استان سنگین بوده و با احتمال ایجاد مشکلات همراه خواهد بود ولی بارشها در شمال استان سبک تا نیمه سنگین گزارش می‌شود.


براین اساس، دمای هوا هنگام فعالیت شاخه اصلی که از جمعه شب تا شنبه ظهر ادامه می‌یابد،  بالا بوده و تنها در مناطق سردسیر برف خشک خواهیم داشت.

هر چند میزان بارش در اغلب مناطق قابل توجه خواهد بود، اما برف تجمعی در مناطق سردسیر قابل توجه پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی نیز گفت: سامانه بارشی از فردا، جمعه آذربایجان‌غربی را فرا گرفته و موجب بارش برف و باران در بیشتر نقاط استان می‌شود.

مهدی صابری اظهار داشت: همراه با ورود این سامانه بارشی به استان شاهد بارش‌های متناوب و افزایش دما در منطقه خواهیم بود.

وی اظهار داشت: از شنبه توده هوای سردی وارد استان می‌شود و بارش‌ها طبق پیش‌بینی‌ها اغلب به صورت باران خواهد بود اما در ارتفاعات پیش‌بینی بارش‌ها به صورت برف است.

صابری ادامه داد: شنبه و یکشنبه شب با ورود توده هوای سرد به استان بارش‌ها به شکل برف خواهد شد و تا دوشنبه ماندگار خواهد بود و از اواخر وقت دوشنبه از استان خارج می‌شود.

وی با اشاره به کاهش مجدد افت دما از دوشنبه شب اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود دمای شهرستان ارومیه به ۱۳ درجه سانتی‌گراد زیر صفر نیز برسد.

صابری بیان کرد: فعالیت سامانه بارشی بیشتر جنوب و جنوب‌غربی استان از جمله پیرانشهر، سردشت و اشنویه را دربرخواهد گرفت.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سردترین شهر استان، تکاب با دمای ۶ درجه سانتی‌گراد زیر صفر بود و دمای ارومیه بین پنج و ۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر در نوسان بود.

 

منبع: فارس و ایرنا