هواشناسی آذربایجان غربی اخطاریه صادر کرد

هواشناسی آذربایجان غربی اخطاریه صادر کرد
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به صدور اخطاریه شماره 17 این اداره کل نسبت به تشدیدی فعالیت سامانه بارشی در استان هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با توجه به ورود سامانه بارشی جدید از بعداز ظهر امروز ۳۰ بهمن ماه از تشدید فعالیت سامانه بارشی در استان خبرداد و افزود: طبق بررسی های انجام شده  بارش برف و باران توام با وزش باد در کلیه مناطق استان به ویژه جنوب استان پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه تغییرات دمایی نامحسوس خواهد بود، ادامه داد: لغزندگی، کولاک برف، مه گرفتگی، کاهش دید و اختلال تردد در معابر شهری و جاده های مواصلاتی دور از انتظار نیست.

صابری با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین صفر تا ۴ درجه بالای صفر در نوسان بوده افزود: تکاب با ۶ درجه بالای صفر گرمترین و چالدران با ۷ درجه زیر صفر سردترین شهر استان گزارش شده است.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان با بیان اینکه شهروندان از کوهنوردی و تردد در ارتفاعات خودداری کنند، تاکید کرد: هم استانی ها از سفرهای غیر ضروری اجتناب کرده و با رعایت نکات ایمنی خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

 

منبع: ایسنا