وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان‌غربی

وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان‌غربی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات آذربایجان‌غربی با هشدار نسبت به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در استان گفت: سومین بیمارستان ارومیه نیز وارد مدار درمان شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جواد آقازاده با بیان اینکه با کاهش حساسیت مردم، در پیک دوم، آمار مبتلایان رو به افزایش است افزود: در حال حاضر ویروس کرونا حالت جنگ فرسایشی به خود گرفته است، باید با رفتار و کردار و عادات هوشمندانه با ویروس مواجه شویم.

وی با اعلام اینکه بیماران مراجعه کننده نسبت به پیک اول، بد حال تر هستند و بیشتر نیازمند بخش ویژه آی. سی.یو هستند ادامه داد: فاصله گذاری هوشمندانه یا هدفمند نیازمند مسئولیت‌های فردی و اجتماعی است که باید رعایت شوند.

آقازاده با هشدار نسبت به افزایش آمار مبتلایان و نیز فوتی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: به علت افزایش تعداد مبتلایان و تعداد بیماران بستری شده در ارومیه، بیمارستان جامع زنان ارومیه به عنوان سومین بیمارستان نیز برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کووید ۱۹ وارد مدار درمان شهرستان خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه باید خود مراقبتی را سرلوحه پیشگیری از بیماری قرار دهیم تا هم خود و هم خانواده و هم جامعه مصون از بیماری باشد اظهارکرد: تاکید می‌کنم که بیماری کرونا باید جدی گرفته شود و پروتکل‌های بهداشتی دقیقاً رعایت شود.

وی در خصوص آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۳۲ نفر از در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی مبتلا به سندروم حاد تنفسی بستری شدند که تعداد ۵۰۳ نفر مشکوک به کرونا و ۲۲۹ نفر مبتلا به کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد کرد: تعداد ۱۳۴ نفر از بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند که وضعیت ۴۸ نفر از بیماران وخیم گزارش شده و این تعداد از بیماران به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده آمار فوتی‌های روز گذشته کرونا در استان را ۱۰ نفر برشمرد و گفت: متأسفانه در آذربایجان‌غربی ۳۷۴ نفر نیز بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

 

منبع: مهر