هوای ارومیه خنک‌تر شد

هوای ارومیه خنک‌تر شد
رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: هوای استان در 24 ساعت گذشته چهار درجه سانتی‌گراد خنک‌تر شده‌است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری افزود: با استقرار توده هوای سرد و امواج بارانی در استان، سراسر آذربایجان‌غربی هوای خنکی را توام با وزش باد ملایم تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه روند کاهشی دما از اوایل هفته جاری آغاز شده‌است، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای چالدران به عنوان سردترین شهر استان ۱۲ درجه و دمای بوکان به عنوان گرم‌ترین شهر استان ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بارندگی‌ها در استان نیز طبق پیش‌بینی ها رخ داد و شهرستان پلدشت با ۱۴ میلیمتر بارندگی و ماکو با ۹ میلیمتر بیشترین بارش‌های شمال استان را در ۲۴ ساعت گذشته به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به وزش بادی با سرعت حداکثر ۳۰ کیلومتر بر ساعت در استان افزود: با توجه به عبور متناوب امواج بارشی تا اواسط هفته جاری شمال استان همچنان بارانی همراه با رگبارهای موقت خواهد بود و در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابرها و رگبارها بیشتر می‌شود.

صابری با اشاره به ثابت بودن وضعیت دمایی استان ادامه داد: از روز سه‌شنبه و چهارشنبه جریانات هوای ناپایدار در آذربایجان‌غربی تقویت می‌شود و تا حدودی مناطق مرکزی نیز درگیر بارشهای رگباری کوتاه مدت می‌شود.

 

منبع: ایرنا