مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی خبر داد:

شرکت 7 کشور در نخستین جشنواره بین‌المللی و تخصصی عسل ایران در ارومیه

شرکت 7 کشور در نخستین جشنواره بین‌المللی و تخصصی عسل ایران در ارومیه
روز 26 شهریور امسال نخستین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی عسل در شهر ارومیه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هفت کشور در نمایشگاه عسل در ارومیه شرکت می‌کنند گفت: روز 26 شهریور امسال نخستین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی عسل در شهر ارومیه برگزار می‌شود.

علی عبدلی سلابی به برگزاری جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی عسل در روز 26 شهریور ماه در ارومیه اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه در 26 غرفه پذیرای علاقه‌مندان بوده و از سه کارگروه اجرایی، پشتیبانی و فنی تشکیل شده است و در کنار آن، 6 کارگاه تخصصی نیز برگزار می‌شود.

وی به حضور کنسرسیوهایی از کشورهای عراق و ترکیه در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: همچنین در نمایشگاه تخصصی عسل، از 12 استان شامل آذربایجان‌غربی و شرقی، خراسان رضوی و شمالی، کردستان اردبیل، زنجان، کرمانشاه، تهران، یزد، هرمزگان و نیز اصفهان حضور دارند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با اشاره به حضور تیم‌های خارجی در جشنواره تخصصی عسل در ارومیه اظهار کرد: مقرر شده که نمایندگانی از کشورهایی همچون هندوستان، قرقیزستان، آذربایجان، اسپانیا، ترکیه، عراق و نیز کشور لبنان از این نمایشگاه و جشنواره بازدید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه تخصصی عسل در شهر ارومیه، با توجه به ظرفیت‌های فراوان تولید عسل در این شهر و نیز کشور معرفی ظرفیت‌های بالای تولید این محصول به مهمانان داخلی و خارجی است تصریح کرد: همچنین در این جشنواره به معرفی خواص دارویی و غذایی عسل پرداخته و از سوی دیگر دستاوردهای صنعت زنبورداری و توسعه بازارهای هدف مدنظر قرار دارد.

 

منبع: فارس