پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها در ارومیه اجرایی می‌شود

پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها در ارومیه اجرایی می‌شود
رییس سازمان حمل ونقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌های ارومیه اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی مژدهی‌فر با توجه به بیماری کرونا، الکترونیکی کردن پرداخت کرایه تاکسی‌ها را ضروری دانست و اظهار داشت: سال‌های گذشته فراخوان‌هایی برای الکترونیکی کردن پرداخت کرایه تاکسی‌ها داده شد و چند شرکت نیز اعلام آمادگی کرد ولی در آن برهه توافقی انجام نشد.

وی با بیان اینکه ۵ هزار و ۷۶۰ تاکسی در ارومیه فعال است، اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا تنها ۳۰درصد تاکسی‌های ارومیه فعال بوده و بیشتر به صورت گردشی فعالیت می‌کنند.

رییس سازمان حمل ونقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه ادامه داد: هم اکنون با توجه به حساسیت موضوع، زمینه برای عقد قرارداد با یک شرکت برای الکترونیکی کردن پرداخت کرایه‌ها فراهم شده و به زودی عملی می‌شود.

مژدهی‌فر با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۳ هزار ماسک رایگان بین رانندگان تاکسی توزیع شده است، تصریح کرد: یک‌هزار و ۳۵۰ طلق جدا کننده بین مسافر و راننده نیز در بین تاکسی‌های ارومیه نصب شده ولی برخی رانندگان پس از مدتی این طلق‌های جدا کننده را برداشته و استفاده نمی‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر از ۲۹۳ اتوبوس خصوصی ارومیه تنها ۱۰۰ اتوبوس فعال است و اتوبوس‌های بخش ملکی نیز فعالیت ندارند.

رییس سازمان حمل ونقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه ۱۵ بازرس در سطح شهر ارومیه رانندگان تاکسی را رصد می‌کنند، خاطرنشان کرد: تعداد نیروی بازرسی نسبت به تاکسی‌های فعال کم است و بنابراین از همشهریان تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان تاکسی و اتوبوس با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند تا سازمان بتواند به بهترین نحو نظارت داشته و برخورد داشته باشد.

 

منبع: فارس