استاندار آذربایجان غربی:

11 شهرستان آذربایجان غربی در وضعیت قرمز هستند

11 شهرستان آذربایجان غربی در وضعیت قرمز هستند
استاندار آذربایجان غربی با هشدار به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا گفت: هم اکنون وضعیت 11 شهرستان استان قرمز است و این روند تداوم دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری سه شنبه شب در گفتگوی خبری با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بی توجهی مردم و نیز افزایش تعداد مسافران موجب افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان شده است افزود: ۱۱ شهرستان از ۱۷ شهرستان در این استان در مناطق شمالی و جنوبی به ویژه شهر ارومیه در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و مردم باید رعایت موارد ایمنی را به طور کامل در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: هم اکنون شهرستان‌های ارومیه، خوی، مهاباد، بوکان، میاندوآب، سردست، سلماس، اشنویه، تکاب، پیرانشهر و نقده در وضعیت قرمز قرار دارند و مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی یا زرد هستند.

شهریاری با اشاره به اعمال محدودیت‌ها به مدت دو هفته از پنجشنبه هفته گذشته اضافه کرد: به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب استان شاهد افزایش تعداد مسافران و بی توجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به عدم استفاده از ماسک در مجتمع‌های سربسته، بازارها و اماکن تفریحی افزود: استفاده از ماسک در تمام اماکن استان اجباری شده و امیدواریم مردم برای قطع زنجیره کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

شهریاری تاکید کرد: مردم موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بیش از پیش رعایت کنند زیرا در غیر این صورت با افزایش قابل توجهی از مبتلایان و کمبودهای جدی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به تعطیلی مراکز آموزش عالی، حوزه‌های علمیه، مراکز فنی حرفه‌ای، زبان‌سراها، کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، قهوه خانه و چای خانه‌ها، خانه‌های بازی و سایر مراکز تفریحی تا آخر هفته آینده گفت: این اقدام نتیجه خوبی را در پی خواهد داشت زیرا هر اقدامی‌که در فاصله گذاری اجتماعی بعد از پنج روز سبب کاهش موارد سرپایی، بعد از ۲ هفته کاهش موارد بستری و بعد از یک ماه کاهش موارد مرگ و میر را در پی دارد.