جستجو
چهارشنبه, خرداد 02, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 522 

با حضور فرماندار اروميه انجام شد؛
بهره برداري از مدرسه مشارکتی ۵ کلاسه در روستاي جانوسلو ارومیه

صبح امروز همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و با حضور فرماندار اروميه، مدرسه ۵ کلاسه مرحوم مازیار پورحیدر در روستای جانوسلو اين شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، اين مدرسه با مشارکت خیر مدرسه ساز امیر پور حیدر و اداره کل نوسازی مدارس استان و با حضور فرماندار ارومیه، مدیرکل اداره نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان، رئیس مجمع حیرین مدرسه ساز استان، اعضای شورای شهر، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ارومیه، خیر نیک اندیش امیر پورحیدر و اهالی روستای جانوسلو افتتاح شد.

فرماندار ارومیه در این مراسم با اشاره به اینکه بانیان خیر میراث ارزشمند برای نسل‌های آینده‌ هستند، اظهار داشت: برنامه ریزی اساسی برای آینده دانش آموزان آینده ساز کشور، مهمترین و ضروری ترین اقدام در راستاي قدرداني از ثمره زحماتی مي باشد که برای پیروزی انقلاب اسلامی انجام گرفته است.

مدیر کل اداره توسعه تجهیز و نوسازی استان نيز گفت: این آموزشگاه با زیربنای ۳۷۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۵۱۴ میلیون تومان که ۴۵۰ میلیون تومان از طرف خیر مدرسه ساز تقبل شده بود، طی ۶ ماه احداث و به مرحله بهره برداری رسید.

همچنين مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ارومیه، ضمن تقدیر از خیرین مدرسه ساز، این نیک اندیشان را پیشگامان بی ادعای عرصه تعلیم و تربیت خواند که آینده ایران اسلامی را می سازند و در راه ترویج علم و دانش، محرومیت زدایی و توسعه زیرساخت های آموزش و پرورش، فرهنگ رفیع و والای انفاق و نیکوکاری را از خود برجای می گذارند.

اشرف نجف آباد افزود: انسان، مظهر جلال و جمال خداوند است و اعمال حسنه که یکی از آنها را امروز شاهد هستیم از ویژگیهای بارز ایرانیان می باشد که مردم شهرستان ارومیه هم همیشه در تکاپوی انجام عمل خیر سرآمد بوده اند.

خیر مدرسه ساز نیز دلیل اصلی این اقدام خداپسندانه را به یاد فرزند مرحومش مازیار پورحیدر، تحصیل بچه‌های سرزمینش عنوان كرد.

امير پورحيدر تصريح كرد: در تردید تصمیم گیری بین ساخت درمانگاه و یا مدرسه، به این نتیجه رسیدم که نیاز جامعه به ساخت اندیشه و فکر بیشتر از درمان است و هدف آموزش و پرورش همانا تعلیم و تربیت و انسان سازی است که همیشه نیاز به فضاهای فیزیکی مناسب دارد.

/01:59 ب.ظ

کد خبر:  62906
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران