جستجو
سه شنبه, آبان 22, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 669 

با حضور بخشدار سيلوانا انجام شد؛
برگزاري جلسه شوراي پشتيباني سوادآموزي بخش سيلوانا

جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی بخش سیلوانا، صبح امروز با حضور بخشدار اين بخش در سالن جلسات بخشداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه از بخشداري سيلوانا، در ابتدای اين جلسه ریباز میرزایی اظهار داشت: در افق چشم انداز نظام جمهوری اسلامی ایران، سازمان نهضت سواد آموزی، نهادی کارآمد، اثربخش و مکمل نظام آموزش رسمی است.

بخشدار سيلوانا افزود: 72 درصد روستاهای منطقه دارای دهیاری و شورا هستند و انتظار داریم این عزیزان در راستای شناسایی و جذب افراد بیسواد روستاهای خود، همکاری های بیشتری با آموزش و پرورش منطقه در جهت ریشه کنی معضل بیسوادی داشته باشند.

در ادامه ریاست اداره آموزش و پرورش سیلوانا با اشاره به اهمیت سوادآموزی و لزوم جذب بیسوادان و افراد بازمانده از تحصیل گفت: بی سوادی موجب آسیب رسانی به اجتماع می شود و برای پیشگیری از آسیب های بی سوادی به جامعه، همه ما وظیفه داریم با عزم ملی در این راه گام برداریم.

شهرام مصطفوی تصریح کرد: متاسفانه منطقه ما بیشترین آمار بیسوادی را دارد ولی با کمک  شماها توانسته ایم از لحاظ جذب بیسوادان رتبه دوم استانی را بدست آوریم.

سپس مسئول عشایر استان گفت: طبق تفاهم نامه ای که با عشایر استان بسته شده در منطقه سیلوانا 29 روستای عشایری وجود دارد و امیدواریم دهیاران و خانه های بهداشت روستایی، با ما در زمینه شناسایی و معرفی بيسوادان همکاری نمایند.

عظیم زاده خاطر نشان كرد: ما تسهیلات کم بهره بانکی را که به نوعی ابزار تشویقی مي باشد، جهت ترغیب و تشویق بیسوادان برای باسواد شدن ارائه كرده و در اختیار افراد بیسواد عشایری منطقه قرار خواهیم داد.

در پايان جلسه، طالبی کارشناس سوادآموزی اداره آموزش و پرورش سیلوانا اظهار داشت: اداره آموزش و پرورش منطقه سیلوانا، با برگزاری جلسات شورای پشتیبانی، تشکیل کارگروه بهبود کیفیت و سایر کارگروه های مرتبط و جلسات توجیهی منظم با مدیران مدارس، روحانیون معزز، دهیاران و شوراها و بازدید از کلاسهای سوادآموزی بصورت مستمر، با آمادگی کامل در راستا ترويج سوادآموزي حرکت می نماید.

/11:59 ق.ظ

کد خبر:  62793
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش سیلوانا
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران