جستجو
پنجشنبه, آبان 24, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 688 

با حضور مديرکل امور روستايي استانداري انجام شد؛
برگزاري مراسم گراميداشت روز دهيار در بخش انزل اروميه

نشست مشورتي دهياران و مراسم گراميداشت روز دهيار در بخش انزل اروميه با حضور مديرکل امور روستايي استانداري، بخشدار انزل، دهياران تابعه و شوراي اسلامي بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه از بخشداري انزل، مديرکل امور روستايي استانداري در اين جلسه با تاکيد بر ضرورت رعايت تشريفات قانوني در کليه امورات دهياري ها گفت: اگرچه در پاره اي از موارد در تشکيلات دهياريها خلاءهاي قانوني وجود دارد اما در هر صورت رعايت و اجراي قانون فعلي و مديريت قانونمند و درعين حال خلاقانه و مبتکرانه توام با تعامل با مردم و شوراها در سرلوحه امورات دهياران قرار گيرد.

مهدي قهرماني با اشاره به الزام قانوني مبني بر رعايت نسبت بين فصول عمراني و جاري اعتبارات دهياري ها خاطرنشان كرد: توزيع اعتبارات بصورت متمرکز براساس سرانه جمعيتي در سال جاري در دستور کار وزارت کشور قرار دارد.

وي ضمن توصيه به رعايت تعامل دهياريها با شوراهاي اسلامي در سطح روستاها گفت: همکاري اين دو نهاد در جلب مشارکت عمومي براي پيشبرد بهينه امورات روستاها بسيار مفيد و راهگشا خواهد بود.

مديركل امور روستايي استانداري آذربايجان غربي همچنين از دهياران خواست تا اطلاع رساني لازم را براي استفاده اهالي از تسهيلات ويژه طرح هاي اشتغال زايي در روستاها که مي بايست بصورت تعاوني و با مشارکت گروهي آنان توام باشد، انجام دهند.

بخشدار انزل نيز در اين جلسه با اشاره به فراز و نشيب هاي مديريت روستايي در کشور گفت: بعد از انقلاب اسلامي ايران که خدمت به محرومان و مستضعفين جزو آرمانهاي آن بوده و خدمات عمراني بسيار گسترده اي به مناطق روستايي انجام گرفت اما حلقه مديريت جامع و واحد در مناطق، داراي برخي خلاء هاي کارکردي بود که نهايتا دو نهاد جوان و نوپاي دهياري و شوراهاي اسلامي که با هدف بسط مردم سالاري ديني و انجام کارهاي گروهي و مشارکت دادن خود مردم براي تصميم گيري و اجرا در مناطق راه اندازي شد که به يقين تکميل خدمات قبلي و منشا اثرات و خدمات ارزنده اي در روستاها شدند.

رسول مقابلي دهياران را مديران موثر در خط مقدم سنگر خدمت رساني به مردم عنوان کرد و گفت: انجام بهينه وظايف قانوني و ماموريت هاي محوله در عين تعامل با بدنه عمومي مردم و تسريع در فعاليت هاي عمراني در مناطق رسالتي قانوني و مورد انتظار از دهياران مي باشد.

وي استفاده از تجربيات موفق ساير دهياري ها را در حوزه هاي مختلف کاري و تلاش براي  بومي سازي آنها در سطح  مناطق براي دهياران لازم و مفيد عنوان کرد و گفت: آموزش هاي مستمر و موثر براي ارتقاي توانمندي دهياران و شوراها در انجام موفقيت آميز وظايف ضروري است.

در اين جلسه مشکلات فراروي دهياران و راهکارهاي پيشنهادي که توسط تني چند از دهياران بخش انزل مطرح شد، مورد بحث و بررسي قرار گرفت.   

تخصيص اعتبارات کافي براي هزينه هاي جاري و فرهنگي، راه اندازي دفاتر فني براي دهياران و پليس ساختمان در سطح هر بخش،  تسهيل شرايط استفاده از قير رايگان براي آسفالت معابر، پشتيباني اعتباري از طرح هاي پسماند روستايي در مناطق مادر، تخصيص ماشين آلات سنگين از جمله ميني لودر و اطفاء حريق براي مراکز دهستانها، درخواست تشکيل اتحاديه مشاورين دهياري ها، تکميل عمليات ناقص طرح بهبود عبور و مرور در برخي روستاها، ابلاغ درجه دهياريها و صدور کارت شناسايي دهياران و بيمه تکميلي دهياران، اولويت استعلام از دهياري ها توسط شرکت هاي خدمات رسان، ضرورت بازنگري طرح هاي هادي روستايي  توسط بنياد مسکن، آموزش همزمان به شوراها و دهياران و بازديد دوره اي از طرح هاي موفق ساير دهياري هاي استان و کشور، الزام دستگاههاي اجرايي در پاسخ گويي به مکاتبات دهياري ها، تامين اعتبار لازم براي بيمه بي نام ساختمان هاي روستايي در معرض سيل و زلزله، توجه به رفع مشکلات زيرساختي از جمله راه آسفالته و آبرساني و ... از جمله موارد مطروحه دهياران و شوراي اسلامي بخش در اين جلسه از نشست مشورتي دهياريهاي بخش انزل اروميه بود.

در پايان اين جلسه لوح تقدير به تعدادي از دهياران بخش انزل توسط مديرکل امور روستايي استانداري و بخشدار انزل اهداء شد.

/02:17 ب.ظ

کد خبر:  60085
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران