جستجو
سه شنبه, آبان 22, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 795 

بخشدار انزل خبر داد؛
راه اندازی دارالقرآن در بخش انزل ارومیه

جلسه شورای آموزش و پرورش بخش انزل، صبح امروز به ریاست بخشدار انزل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه از بخشداري انزل، رسول مقابلی در اين جلسه که در محل اداره آموزش و پرورش انزل برگزار شد، تاكيد كرد: آموزش و پرورش با استفاده از امکانات موجود فعالیت های فوق برنامه تابستانی را با مشارکت سایر نهادها برای دانش آموزان برنامه ریزی کند.

بخشدار انزل راه انداری دارالقرآن خاتم الانبیا در بخش انزل را در ماه رمضان حرکتی بسیار مفید در ارتقای آموزه های اسلامی و الهی در جامعه خوانده و گفت: قرآن کتاب آسمانی مسلمانها و عامل وحدت بین آنهاست و پرداختن به جوهره اصیل آموزه های قرآنی و مشترکات مذهبی و دینی می تواند در تبیین زندگی سالم و سعادتمند و توام با وحدت و برادری بین مسلمین بیش از هر عامل دیگری موثر و مفید باشد.

رئيس شوراي آموزش و پرورش بخش انزل از اداره آموزش و پرورش خواست ضمن رعایت چهارچوب آیین نامه راه اندازی دارالقرآن زمینه حضور اقشار مختلف مردم برای انجام فعالیت امورات قرآنی بصورت مشارکتی از جمله هیئت های قرآنی محلات و مناطق مختلف بویژه بانوان را در دارالقرآن فراهم آورده و مورد تقویت قرار دهد.

مقابلي همچنین خواستار ارتباط بیشتر مدیران مدارس با اولیای دانش آموزان علی الخصوص در مناطق محروم شد و تصريح كرد: با برگزاری جلسات مشترک و ارتباط بیشتر با اولیای دانش آموزان اعم از پدر و مادر توجیهات لازم درخصوص ضرورت تحصیل فرزندان بصورت مستمر انجام شود تا با جذب اولیای بیسواد شاهد افزایش پوشش تحصیلی در منطقه باشیم.

دراین جلسه رئیس اداره آموزش و پرورش بخش انزل نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت امکانات و اعتبارات آموزش و پرورش در این بخش به تشریح فعالیتهای انجام شده پرداخت و سایر اعضای این شورا نیز نکته نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با دستورات جلسه بیان كردند.

انعکاس پیشنهادات در تامین امکانات و اعتبارات به کمیته برنامه ریزی شهرستان، تشکیل جلسه تعامل با روحانیت و شوراها و دهیاران برای دعوت عمومی جهت توجیه اهالی و جذب دانش آموزان و پیشگیری از بازماندگی تحصیلی، نحوه کارکرد سرویس های دانش آموزی مدارس و همکاری سایر ارگانها و نهادها از جمله هیئت های مذهبی، بسیج و دهیاری ها در برنامه های فرهنگی آموزش و پرورش از دیگر موضوعات و تصمیمات این جلسه شورای آموزش و پرورش در بخش انزل ارومیه بود.

/12:07 ب.ظ

کد خبر:  59743
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران