جستجو
سه شنبه, آبان 22, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 913 

در جلسه هماهنگی اجرای طرح معیشت تکمیلی خانوارهای منطقه انزل مطرح شد؛
بخشدار انزل: تهدید بحران دریاچه ارومیه را بايد به فرصت تبدیل کنیم

جلسه هماهنگی اجرای طرح معیشت تکمیلی خانوارهای منطقه انزل صبح امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه از بخشداري انزل، جلسه هماهنگی اجرای طرح معیشت تکمیلی خانوارهای منطقه انزل با حضور بخشدار، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر کل فنی و حرفه ای استان، مدیر جهاد کشاورزی ارومیه و تنی چند از کارشناسان دستگاههای اجرایی، شورای شهر قوشچی و بخش انزل در محل سالن اجتماعات بخشداری انزل تشکیل شد.

بخشدار انزل در این جلسه از بحران دریاچه ارومیه و خشکسالی های اخیر به عنوان تهدیدی برای معیشت و اقتصاد خانوارهای حوزه دریاچه یاد کرد و گفت: بحران دریاچه ارومیه بی شک تهدید جدی است اما باید این تهدید را به فرصتی برای مدیریت بهینه آب و همچنین به دنبال ایجاد شغلهای تکمیلی برای ارتقای درآمد خانوارها تبدیل کرد.

رسول مقابلي در ادامه این جلسه به ضرورت تثبیت جمعیت شهر قوشچی و منطقه انزل که مورد نظر و تاکید استاندارمحترم است پرداخته و عوامل معیشتی را از مهم ترین عوامل مهاجرت عنوان کرد و خواستار توجه به مزیت های نسبی منطبق با شرایط آب و هوایی منطقه شد.

وي از دستگاههای مسئول خواست با هماهنگی فرابخشی در جهت تحقق سیاست های عمومی دولت و مدیریت کلان استان نسبت به اجرایی نمودن طرح معیشت تکمیلی اهتمام ورزند.

عبادی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در این جلسه با اشاره به پتانسیل های موجود در منطقه از آمادگی این سازمان در حمایت از برنامه های دستگاههای اجرایی در توسعه همه جانبه منطقه خبر داد.

وی همچنین طرح های کشت های گلخا نه ای و هیدروپونیک مورد نظر جهاد کشاورزی را در راستای رونق بخش کشاورزی و حفظ منابع آبی منطقه و ترویج برنامه های مهارت آموزی برای متقاضیان را توسط فنی و حرفه ای مفید ارزیابی کرد و بر ضرورت هماهنگی فرابخشی در این خصوص تاکید کرد.

در ادامه جلسه مددی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به بحث خشکسالی اخیر دریاچه ارومیه و مشکلات کشاورزی و معیشتی مردم به بحث معیشت جایگزین اشاره کرد و از آمادگی این دستگاه برای برگزاری دوره های مشترک آموزش فنی و حرفه ای با جهاد کشاورزی برای ارتقا و توسعه بخش کشاورزی خبر داد.

وی به ایجاد بسترهای مناسب آموزشی و تشکیل شعب آموزشگاهای آزاد برای آموزش کشاورزان و ایجاد شغل مکمل برای فصول بیکاری کشاورزان و افزایش سطح معیشتی مردم تاکید کرد.

مدیرکل فنی حرفه ای استان ایجاد کارگاههای آموزشی برای تربیت مربی و ایجاد مشاغل کوچک برای معیشت تکمیلی مردم این منطقه را تاثیر گذار عنوان کرد.

ایجاد و افزایش فضاهای آموزشی رشته های کاردانش با نیازسنجی از طریق آموزش و پرورش انزل جهت انعکاس به سازمان فنی و حرفه ای و تشکیل کمیته شناسایی مشاغل با حضور شوراها، شهرداری، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت و معدن و با استفاده از نظرات مردم و نهادهای مردمی به منظور افزایش تولید و درآمد خانوار از مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه همچنین مقرر شد تمهیدات لازم نیز از سوی جهاد کشاورزی در خصوص نیازهای اعتباری احیای قنات ها و تشکیل کلاسهای آموزشی در زمینه کشاورزی گلخانه ای بر اساس شرایط بومی منطقه انجام گیرد و در راستای توسعه مشاغل خانگی برای توسعه اقتصادی منطقه انزل و ایجاد کارگاههای آموزشی فنی حرفه ای ساختمان مازاد دامپزشکی با هماهنگی شورای برنامه ریزی استان به سازمان فنی و حرفه ای واگذار شود.

/01:35 ب.ظ

کد خبر:  58899
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران