جستجو
پنجشنبه, خرداد 31, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 593 

با حضور بخشدار انزل انجام شد؛
برگزاري جلسه ستاد هماهنگی گرامیداشت دهه فجر در بخش انزل

جلسه ستاد هماهنگی گرامیداشت دهه مبارک فجر در بخش انزل، صبح امروز با حضور بخشدار اين بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه از بخشداري انزل، رسول مقابلی در این جلسه با تبیین وضعیت مختلف ایران قبل از انقلاب گفت: رژیم شاه به جای تکیه بر قدرت ملت در داخل به قدرتهای خارجی متکی بود که هدایت و حمایت خارجی از کودتای 28 مرداد نمونه بارز این پیوند بود.

بخشدار انزل ادامه داد: یکی از دلایل اصلی حمایت قدرتهای خارجی و در راس آنها آمریکا از رژیم شاه بخاطر حفظ توازن قدرت در سطح منطقه و تامین امنیت خلیج فارس برای اطمینان از صدور مستمر انرژی از منطقه خاورمیانه به بلوک غرب بوده است.

وی انسداد سیاسی برقرار شده توسط رژیم شاه در قبل از انقلاب را در کنار اسلام خواهی توده مردم، از دلایل اصلی قیامهای مردمی معرفي كرده و گفت: ملت ایران با قدرت ایمان و وحدت کلمه و وحدت هدف و وحدت رهبری توسط امام خمینی (ره) توانست علیرغم خفقان شدید سیاسی به پیروزی برسد و با احیای تفکر و ایدئولوژی اسلامی به بعنوان راه سوم خود را مطرح کند.

مقابلي استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را از شعارهای اصلی انقلاب خواند و خاطرنشان کرد: استقلال خواهی در برابر وابستگی به قدرتهای خارجی و آزادی خواهی در برابر انسداد سیاسی و جمهوری خواهی در برابر حکومت سلطنتی و اسلام خواهی در برابر اقدامات غیردینی رژیم شاه، شعار اصلی و از آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی ایران هست، که بعد از این پیروزی، انقلاب اسلامی به عنوان الگویی برای ملتهای آزاده منطقه و دنیا که تحت ستم حکومت های اقتدارگرا بودند، انگیزه و روح تازه ای را در آنها بوجود آورد.

بخشدار انزل گفت: گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر فرصت مناسبی هست تا نسبت به بازگو نمودن این آرمانها برای نسل جدید اقدام شود و باید تمام توان لازم در این خصوص بکار گرفته شود.

وي با تاكيد بر ایجاد بسترهای لازم برای حضور و مشارکت گروههای مختلف مردمی برای هرچه بهتر برگزار كردن مراسمات دهه فجر و راهپیمایی 22 بهمن، گفت: همان طور که انقلاب اسلامی مرهون ایثارگریها و جانفشانی های خود ملت هست و خود مردم نیز با حضور حداکثری و گسترده در راهپیمایی 22 بهمن و همچنین انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بر عزت و شکوه و عظمت کشور خواهند افزود.

در این جلسه هر یک از حاضرین نسبت به ارائه برنامه های خود در خصوص گرامیداشت دهه مبارك فجر و راهپیمایی 22 بهمن پرداختند و نهایتا تصمیمات لازم در خصوص برنامه های دهه فجر اتخاذ شد.

/01:37 ب.ظ

کد خبر:  56820
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران